Skocz do zawartości

Pokrywa Aquael, problem z włączaniem


Git
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż pojawił się problem z oświetleniem w 112 l i oryginalnej pokrywie Aquael Clasic. Raz światło wyłączyło się w ciągu dnia i po tym zdarzenie występują trudności z uruchomieniem światła.

Wygląda to tak, gasze światło i chcę je uruchomić, nic się nie dzieje. Dopiero po odczekaniu dłuższej chwili załapie. Tak samo po nocy nie chce się od razu uruchomić.

 

Czy jest jakiś sbosób dostania się do elektroniki i wymiany? Czy jeśli produkt jest na gwarancji to po prostu wysłać go serwisu?

 

Tap Tap Tap

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Twojej pokrywie, ale w mojej do akwarium 112 l z góry jest prawie na całej długości wklejona plastikowa listwa. Ja po prostu ją podważyłem śrubokrętem. Ale żeby dostać się do starterów przynajmniej u mnie nie trzeba było tej " tuby " otwierać. Dojście do starterów jest z boku tej " tubu " zaraz za świetlówkami. Wystarczy wyjąc świetlówki i za nimi powinny być gniazda do starterów. U mnie one są okrągłe i białe. Wystarczy odkręcić tą białą zatyczkę i bez problemu wtedy można wyjąć starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ciężko ją otworzyć. Po 3h prób włączyła się... Wieczorem spróbuje dostać się nieinwazyjne do środka. Tap Tap Tap

Jak nie masz silikonu pod ręką to nawet tego nie otwieraj .ta pokrywa pomimo przykręcenia na śruby jest zabezpieczona  również silikonem ,po odkręceniu automatycznie zrywasz sylikon i  tracisz szczelność ,a takiej pokrywy już bym nie zakładał na zbiornik :) .

Musisz to ponownie uszczelnić(dokładnie) sylikonem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadzwoniłem do serwisu Aquaela i przedstawiłem problem. Zaproponowano mi wysłanie tej tuby razem z oprawkami albo, że wyślą mi nowy statecznik. Wybrałem drugą opcję i kurier był już następnego dnia. Przez telefon powiedziano mi jak otworzyć tą tube, okazało się to bardzo proste, wszyztko jest na uszczelkach i nie potrzeba żadnego silikonu.

Należy wykręcić tubę razem z oprawkami, grubszą część przękręcamy o 30 stopni i wyciągamy. Z drugiej strony należy wypiąć oprawki bo nie wyciągniemy całego statecznika. Wszystko jest na wciski wiec nalezy użyć trochę siły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...