Jump to content

Pokrywa Aquael, problem z włączaniem


Git
 Share

Recommended Posts

Otóż pojawił się problem z oświetleniem w 112 l i oryginalnej pokrywie Aquael Clasic. Raz światło wyłączyło się w ciągu dnia i po tym zdarzenie występują trudności z uruchomieniem światła.

Wygląda to tak, gasze światło i chcę je uruchomić, nic się nie dzieje. Dopiero po odczekaniu dłuższej chwili załapie. Tak samo po nocy nie chce się od razu uruchomić.

 

Czy jest jakiś sbosób dostania się do elektroniki i wymiany? Czy jeśli produkt jest na gwarancji to po prostu wysłać go serwisu?

 

Tap Tap Tap

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak w Twojej pokrywie, ale w mojej do akwarium 112 l z góry jest prawie na całej długości wklejona plastikowa listwa. Ja po prostu ją podważyłem śrubokrętem. Ale żeby dostać się do starterów przynajmniej u mnie nie trzeba było tej " tuby " otwierać. Dojście do starterów jest z boku tej " tubu " zaraz za świetlówkami. Wystarczy wyjąc świetlówki i za nimi powinny być gniazda do starterów. U mnie one są okrągłe i białe. Wystarczy odkręcić tą białą zatyczkę i bez problemu wtedy można wyjąć starter.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie ciężko ją otworzyć. Po 3h prób włączyła się... Wieczorem spróbuje dostać się nieinwazyjne do środka. Tap Tap Tap

Jak nie masz silikonu pod ręką to nawet tego nie otwieraj .ta pokrywa pomimo przykręcenia na śruby jest zabezpieczona  również silikonem ,po odkręceniu automatycznie zrywasz sylikon i  tracisz szczelność ,a takiej pokrywy już bym nie zakładał na zbiornik :) .

Musisz to ponownie uszczelnić(dokładnie) sylikonem .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zadzwoniłem do serwisu Aquaela i przedstawiłem problem. Zaproponowano mi wysłanie tej tuby razem z oprawkami albo, że wyślą mi nowy statecznik. Wybrałem drugą opcję i kurier był już następnego dnia. Przez telefon powiedziano mi jak otworzyć tą tube, okazało się to bardzo proste, wszyztko jest na uszczelkach i nie potrzeba żadnego silikonu.

Należy wykręcić tubę razem z oprawkami, grubszą część przękręcamy o 30 stopni i wyciągamy. Z drugiej strony należy wypiąć oprawki bo nie wyciągniemy całego statecznika. Wszystko jest na wciski wiec nalezy użyć trochę siły.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...