Skocz do zawartości

tracenie koloru u roslin....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dłuższego czasu borykam się z roślinkami. Słabo rosną i są zgloniałe. Dodam że anubias i korzeń jest w krasnorostach.

 

Na początku tego problemu doszłam do wniosku, że 15w to mało i pewnie dlatego tak to wszystko wygląda.

 

Zmieniłam oświetlenie

 

Teraz mam 2 tuby led biała ciepła i biała zimna  OSWIETLENIE DO AKWARIUM LED 50 CM. 5730 POWER MOC  Nie wiem ile to łącznie ma wat ale chyba dużo

 

 

Teraz roślinki widać, że cos podrosły więc fajnie , jednak dalej są brudne z glonów idotego kabomba nie ma pięknego kolory zielonego lecz taki niby zielono brązowo .... taki nijaki.

 

Daje 2ml co2 w płynie

Mam robione sole ale ichnie dodaje bo już sama nie wiem co robić.

Daje kulki GT

Świece 11godz dziennie

Dziś dołączyły się zielenice na szybie a akwa ma już rok

 

Podmiana wody raz w tygodniu 15-20l dodaje w tedy Tetra nitrate Minus aby zmniejszyć gloniska

 

 

Roslinki

 

kabomba nurzaniec rogatek anubias bakopa moczarka

 

 

 ph-7,5

no2-0

kh-4

hg-12

no3-5( nie wiem czemu takie duże , zawsze miałam 2 )

po4-0,25

 

innych testów nie mam

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no3-5( nie wiem czemu takie duże , zawsze miałam 2 )

To jest duże ?

Za mało dla roślin ;)

 

 

Świece 11godz dziennie

Max.10h

 

 

Daje 2ml co2 w płynie

A coś poza tym, jakieś sole lub gotowce Macro i Micro ?

No i przy znacznym zwiększeniu światła trzeba się liczyć z tym, że samo Carbo nie wystarczy i należy zaopatrzyć się w butlę CO2 lub choćby bimbrownię.

 

Teraz mam 2 tuby led biała ciepła i...

Po kiego ... ta ciepła ?

Może tak podasz szczegóły dotyczące zbiornika i obsady ? Foty akwa i roślin też mile widziane ;)

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest duże ?

Za mało dla roślin ;)

 

 

Max.10h

 

 

A coś poza tym, jakieś sole lub gotowce Macro i Micro ?

No i przy znacznym zwiększeniu światła trzeba się liczyć z tym, że samo Carbo nie wystarczy i należy zaopatrzyć się w butlę CO2 lub choćby bimbrownię.

 

Po kiego ... ta ciepła ?

Może tak podasz szczegóły dotyczące zbiornika i obsady ? Foty akwa i roślin też mile widziane ;)

Witaj

 

Sole mam ale teraz nie daje bo non stop mam różne wysypy glonów. Jakoś nie umiem sobie poradzić z tym akwarium.

 

obsada to 5 neonem

6 razbora klinowa

 2 kiryski

5 krewetem amano

4 krewetki RC

 

podłoże piasek

 

 

 

A ta ciepła to bardzo dobra porada od sprzedającego.

 

 

 

skoro pojawiły sie kropki zielone na szybie to myślałam,że za dużo jest no3

Więc ile ma być no3 oraz po4?

Co mam zrobić żeby w końcu było dobrze?

 Podawać co2 ( taki z sprayu 100ml bo butla odpada)

post-21682-0-76364000-1432209306_thumb.jpg

post-21682-0-13720200-1432209328_thumb.jpg

post-21682-0-45089200-1432209330_thumb.jpg

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się wielkość akwa też :) Jeśli nie masz możliwości dołożyć butli Co2 to może chociaż bimbrownię postaw, a jeśli i to odpada to zmniejsz oświetlenie, bo coś czuję, że jest ono za mocne (chociaż bez danych to tylko gdybanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się wielkość akwa też :) Jeśli nie masz możliwości dołożyć butli Co2 to może chociaż bimbrownię postaw, a jeśli i to odpada to zmniejsz oświetlenie, bo coś czuję, że jest ono za mocne (chociaż bez danych to tylko gdybanie).

Akwa 60L

nawet nie wiem ile vat mają te ledy nic na paskach nie pisze. Na początku posty dałam link ledów. A takie co2  w sprayu może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idotego kabomba nie ma pięknego kolory zielonego lecz taki niby zielono brązowo .... taki nijaki.

Odłącz tą ciepłą i napisz czy nadal tak kiepsko rośliny wyglądają, pomijając glony .

 

Azotu powinno być ok. 20mg/l, ale nic nie zaszkodzi nawet 30mg/l

Fosforu ok.3mg/l

 

Co do tego CO2 w sprayu się nie wypowiem, nie miałem z tym styczności.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kabomba nie ma pięknego kolory zielonego lecz taki niby zielono brązowo .... taki nijaki.
To ja może słówko na temat kabomby. Czasami u tej rośliny spotyka się formy o liściach lekko brązowawych. Druga sprawa to to że rośliny te są dość delikatne i nie lubią zbyt szybkiego przepływu wody, przez to nie powinno się ich sadzić w pobliżu filtrów i napowietrzaczy. Są one również wrażliwe na parametry wody. Najlepsza dla nich woda to woda miękka i lekko kwaśna o pH 5 - 7. Źle także znoszą częste przesadzanie. Natomiast do prawidłowego wzrostu oprócz substancji odżywczych potrzebują również dość mocnego oświetlenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może słówko na temat kabomby. Czasami u tej rośliny spotyka się formy o liściach lekko brązowawych. Druga sprawa to to że rośliny te są dość delikatne i nie lubią zbyt szybkiego przepływu wody, przez to nie powinno się ich sadzić w pobliżu filtrów i napowietrzaczy. Są one również wrażliwe na parametry wody. Najlepsza dla nich woda to woda miękka i lekko kwaśna o pH 5 - 7. Źle także znoszą częste przesadzanie. Natomiast do prawidłowego wzrostu oprócz substancji odżywczych potrzebują również dość mocnego oświetlenia.

 Witaj.

 

Twoje słowa bardzo mnie zaciekawiły gdyż akurat kabombę mam koło filtra więc by się zgadzało.  Natomiast mam ja już około 1,5 miesiąca i dopiero teraz zaczęła mi dziwnie zmieniać kolor . Czy to przypadek ze dopiero teraz jak zmieniłam oświetlenie? Zawsze była soczysta zielona. zresztą zauważyłam również u innej roślinki że na dużych jej liściach są plamy żółto blado zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...