Jump to content

Wszystko o welonkach

klaudycha
 Share

Recommended Posts

Cześć! Z góry chciałabym przeprosić za daną kategorię, ale jestem dosłownie pare minut na forum i jeszcze nie orientuję się oco kaman. Mam do Was pare pytań dotyczące rybek welonów. Planuję zakupić jedną samiczkę welonka i chciałabym się dowiedzieć najbardziej czy: 

1.welonkom można dawać jedzonko "dla ludzi", tzn. sałatę, gotowanę marchewkę, jabłko...? 

2.welonka jest mądrą rybkę i czy można ją nauczyć paru sztuczek np. przepływanie przez obręcz? (jeśli tak, to bardzo proszę o dokładną "instrukcję" jak skutecznie nauczyć rybkę, mile widziane filmiki ;) ). 

3.ile lat żyje rybka? 

4.czy rybka poznaje ludzi? jak poznać, że się cieszy gdy mnie widzi? ;) 

5.jak welonki śpią? miałam rok temu bojownika i spał u góry akwarium przy ściance, czy tak samo śpią welony? 

Mam nadzieję, że mi pomożecie! :) 

cześć :)
1. Można,moje dostają jako urozmaicenie do podstawowego. Pamiętaj, żeby sprzątać niezjedzone resztki.
2. Można nauczyć, mi się udało opanować jedzenie z palca.
3. teoretycznie do 20 lat
4. Poznają. Kręcą "młynki" jak przysiądę "z nosem przy akwarium", stukają termometrem jak mnie widzą i chcą jeść itd...
5. Śpią bliżej dna, ot, kimają sobie jak to rybki ;-)

a to wydaje mi się bardzo trudne, bo płeć welonów można odróżnić tylko u dojrzałych osobników i tylko w czasie tarła

Zakup samiczki welona wydaje mi się trudny. Coś ucięło moją wcześniejszą wypowiedź. Pozdrawiam :)

Jeśli od napisania postu nie minęły 24 godziny, ani nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy użyć opcji edytuj. Połączyłem posty   /splend