Skocz do zawartości

karlik szponiasty lekkie zaczerwienienia


groszek20033
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W ostatnim tygodniu kupiłam karlika szponiastego.

Na początku wszystko było dobrze , ale od jakiegoś czasu zauważyłam że jego oko robi się całe białe , a poza tym pływa przy powierzchni i ma lekko czerwone łapki.

 

Trzymam go z innymi rybkami w akwarium 32l

Temperatura 24 *C

 

Obsada:

 

kirys

platka

przeźroczka

kosiarka

glonojad

i siedem neonków.

 

Proszę o jak najszybszą pomoc bo obawiam się że za niedługo umrze.

PS . Proszę nie pisać niemiłych komentarzy , bo jestem pocfzątkująca

Edytowane przez groszek20033
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam go z i nnymi rybkami w akwarium 32l

 

 

kirys platka przeźroczka kosiarka glonojad i siedem neonków

 

Czy ty jesteś poważny co jaki ****, w tak małym akwarium tyle ryb które wymagają dużego akwarium.

 

Rozumiem wzburzenie, ale jednak lepiej dobieraj słowa (nawet z gwiazdką). /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo-poza platką żadna ryba nie powinna być w akwa, tym akwa... Secundo- karliki nie koniecznie się dobrze czują gdy z rybami obcują. Tertio- masz kirysa i glonojada, które żerują przy dnie więc nie dziw się, że owa żabka przy tak małej powierzchni dna szuka sobie miejsca przy tafli. Męczysz i ryby i karlika. Quatro- karlik to płaz więc i akwa musi mieć dostosowane do siebie.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mogę zrobić skoro w zoologicznym powiedzieli że mogą być razem i wszystko będzie ok. a kirys i glonojad mają po niecałe 2 cm

A wracając do żabki to ona ma lekkie dziury w błonach a na razie jest w osobnym zbiorniku i proszę o pomoc a  nie niemiłe docinki .

Przecierz niema ludzi nie umylnych a w ogóle to ja jestem początkująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym karmisz tego karlika?

Czy oprócz innych objawów karlik nie wygląda jakby był napuchnięty?

Badałaś wodę pod kątem związków azotowych?( testy na NO2, NO3 ) Przy tej obsadzie i przy tej wielkości akwarium związki azotowe mogą wybiegać poza dopuszczalne granice.

Warto abyś się zapoznała z wymaganiami zarówno karlika szponiastego jak i wszystkich ryb które masz w akwarium.

Nie sztuka wpuścić karlika jak i ryby do akwarium, należy jeszcze im zapewnić odpowiednie warunki.

 

Odpowiedz na powyższe pytania, a może znajdziemy przyczynę powstania tych objawów u Twojego karlika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym karmisz tego karlika?

Czy oprócz innych objawów karlik nie wygląda jakby był napuchnięty?

Badałaś wodę pod kątem związków azotowych?( testy na NO2, NO3 ) Przy tej obsadzie i przy tej wielkości akwarium związki azotowe mogą wybiegać poza dopuszczalne granice.

Warto abyś się zapoznała z wymaganiami zarówno karlika szponiastego jak i wszystkich ryb które masz w akwarium.

Nie sztuka wpuścić karlika jak i ryby do akwarium, należy jeszcze im zapewnić odpowiednie warunki.

 

Odpowiedz na powyższe pytania, a może znajdziemy przyczynę powstania tych objawów u Twojego karlika.

Karlika karmię jak mi zalecono w sklepie zoologicznym pokarmem dla ryb akwariowych.

Nie wygląda na napuchniętego lecz jak wspomniałam ma średniej wielkości dziurki na błonach oraz ma czerwonawe łapki i pyszczek oraz dziwny nalot na oku.

Wody raczej nie badałam , ale raczej jest  jest dobra , ponieważ robię  regularne podmianki wody , poprzez ulewanie jednej czwartej i dopuszczanie wody odstanej.

A jeżeli chodzi o ryby to jestem pewna, że są one dla niego odpowiednie zarówno jak i natlenienie oraz oświetlenie.

Dodatkowo nie wiem czy to ważne ale gdzieś słyszałam, że do takiego akwarium dobrze jest dać troszeczkę soli z wodą dlatego tak zrobiłam chyba 1-2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlika karmię jak mi zalecono w sklepie zoologicznym pokarmem dla ryb akwariowych

Jakim pokarmem? suchym, mrożonym, żywym. Napisz dokładniej coś o tym pokarmie, ponieważ nie każdy pokarm dla ryb nadaje się do karmienia karlików.

 

Dodatkowo nie wiem czy to ważne ale gdzieś słyszałam, że do takiego akwarium dobrze jest dać troszeczkę soli z wodą dlatego tak zrobiłam chyba 1-2 tygodnie temu.

I w tym może być główny problem. Ani karliki, ani te ryby co masz nie żyją w słonej wodzie. Sól i to niejodowaną do wody dodaje się czasami w celach leczniczych i to jeszcze trzeba wiedzieć w jakich proporcjach ją dodać.

 

Wody raczej nie badałam , ale raczej jest jest dobra , ponieważ robię regularne podmianki wody

Bez testów nie da sie stwierdzić w 100% czy jest dobra. Na pewno nie jest dobra pod względem odczynu ( pH ) i twardości ( GH ) dla co niektórych ryb które masz ponieważ Twoje ryby wymagają różnych parametrów wody.

A tak na marginesie to żadna z tych ryb w tym akwarium nie powinna być, bo to akwarium jest po prostu za małe dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...