Skocz do zawartości

Poziome paski u bojków


Universe1x2x3x5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam dość nietypowe akwarium (robione na zamówienie) o wym. 35x27 i 45cm wysokości. Podłoże to piasek kwarcowy, CompleteSubstrate Tetra i czarny bazaltowy żwirek 1-3mm. Obsada roślinna to Eleocharis parvula, Kabomba, Moczarka kanadyjska. Dodatkowo morzeń red moor. 

Filtracja Aquael Versamax Mini, grzałka z termostatem 24st.C. oświetlenie LED 3x6, świecone około 8h.

PH 5, reszty parametrów nie znam.

 

Obsada rybkowa to cztery samiczki bojownika plus cztery kiryski pstre. 

 

Karmię je na przemian Tropical Betta i mrożonym sercem wołowym (słyszałam że żywe robaczki przenoszą choroby i się przestraszyłam :D)

 

Martwi mnie, że trzy samiczki prawie ciągle mają wyraźne poziome paski. Wiem, że oprócz niegotowości do tarła oznacza to także uległość czy stres (to ostatnie mnie martwi).

 

Możecie wspomóc radą, skąd ciągle te paski? Dodam, że jedna z nich ma tylko okazyjnie i to na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

grzałka z termostatem 24st.C

 

PH 5, reszty parametrów nie znam
Jedną z przyczyn może być za niska temperatura i pH. Dla bojowników wspaniałych najodpowiedniejsza temperatura to 25 - 27*C i pH od 6 do 8.

Akwarium ma pokrywę?

Druga sprawa to bardzo nietypowe akwarium które przy niewielkiej powierzchni dna ma dość dużą wysokość co też może mieć wpływ na zachowanie ryb. Uważam że cztery samice bojownika w takim akwarium to jest stanowczo za dużo.

A Tak na marginesie to akwarium ze względu na niewielką powierzchnię dna nie nadaje się do trzymania w nim kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z potrzeb kirysków, ale taty nie przegadasz... tłumaczyłam mu, że to za mało dla nich, ale się uparł. Jednak wyglądają ok, szaleją po całym akwarium i swoim kopaniem demolują mi wystrój ;)

 

Akwarium oczywiście ma pokrywę, czytałam o przeziębieniu labiryntu i stwierdziłam że nie warto ryzykować.

 

Jak więc podnieść pH? Czytałam o sodzie ale przez to mój chłopak zafajdał swoje akwarium (porobiły się jakieś dziwne gluty i korzenie zaczęły puszczać soki). Widziałam preparaty chyba z firmy Zoolek do podniesienia pH, nadadzą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...