Skocz do zawartości

Czarne kućki na anubiasie i korzeniu


aleksandrakoloczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  Witam

 

Co to za  paskudztwo cały czas mnie atakuje.

 

 

Akwa-60l

Oświetlenie 15w

Temp-24st

ph-7.5

no2-0

no3-20

po4-1,5-2

kh-5

gh-12

Filtr atman.

Obsada do wymiany, ale narazie jest.

 

5 neon innesa

6 razbora klinowa

2 kirysek albinos

4 amano

4 rch

 

Nawóz easy life 1ml wcześniej 2ml.

Mam sole ale daje doraźnie bo mam cały czas pyłowe śmieci i te czarne kućki

 

Nie wiem czy to za dużo jakiś mikro. makro ?

 

302post-21682-0-45234200-1430768104_thumb.jpgpost-21682-0-80180400-1430768128_thumb.jpgpost-21682-0-51691300-1430768159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to za paskudztwo cały czas mnie atakuje.

Jak masz ten filtr wewnętrzny (bo nie podałaś modelu) to te pyłki to są zapewne z powodu niedostatecznej filtracji.

Na 60 L to już jakaś kaskada by się przydała.

A te czarne kućki to krasnorosty, któe dobrze widać na niewyraźnych zdjęciach.

I tu mogą być różne powody, jeden z nich to ta filtracja drugi to małe podmiany (nic o nich nie wspomniałaś), przekarmianie lub braki węgla.

Przy takim świetle to to mikro sobie daruj i nie lej.

Także masz do wymiany filtr i obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim świetle to to mikro sobie daruj i nie lej.

Nie wspomniała że to micro... Easylife to  również seria nawozów potasu, magnezu, fosforu,azotu  jak i profito ( czyli micro)

 

 

tu mogą być różne powody, jeden z nich to ta filtracja drugi to małe podmiany (nic o nich nie wspomniałaś), przekarmianie lub braki węgla.

Stawiam na ten drugi...wg mnie nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stawiam na ten drugi...wg mnie nie robi...

By wspomniała coś o braku podmian też na to bym stawiał.

 

 

 

Nie wspomniała że to micro... Easylife to również seria nawozów potasu, magnezu, fosforu,azotu jak i profito ( czyli micro)

 

 

Nawóz easy life 1ml wcześniej 2ml. Mam sole ale daje doraźnie bo mam cały czas pyłowe śmieci i te czarne kućki

Jeżeli ktoś używa soli to wątpie, żeby również kupywał  jakieś firmowe makro, dlatego sądzę, że jest to nawóz z mikro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dołączę się do dyskusji :razz:

 

Te kućki właśnie robią się na łodygach np anubiasa bądz korzeniu. tworzą takie czarne heheh no kućki no. Nie wiem jak to inaczej nazwać

 

Podmiany robię raz w tygodniu 15l-20L

filtr atman JKA -IF302 (50-100l)- wraz z podmianami czyszczę go bo jest.... :eek:

easycarbo (węgiel w płynie)

Sole czyli nawóz robiony z soli który w końcu zrobiłam sama(wg. kalkulatora , no z Wasza pomocą ) Natomiast no3- nie dolewam bo mam dość,  po4 mam dość więc też nie dolewam

W rezultacie na razie nie dolewam ani mikro ani makro jedynie easycarbo 1ml dziennie

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecal bym raczej wyjęcie anubiasa i korzenia z akwa i potraktowanie kąpielą w roztworze kwasku cytrynowego(sprawdzone osobiście) . To oczywiście zwalczenie skutku a nie przyczyny. Mozesz też przez tydzień zwiększyć kilkukrotnie ilość podawanego carbo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecal bym raczej wyjęcie anubiasa i korzenia z akwa i potraktowanie kąpielą w roztworze kwasku cytrynowego(sprawdzone osobiście) . To oczywiście zwalczenie skutku a nie przyczyny. Mozesz też przez tydzień zwiększyć kilkukrotnie ilość podawanego carbo .

a czy przez przedawkowanie carbo nie zniszczę roślin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ten filtr wewnętrzny (bo nie podałaś modelu) to te pyłki to są zapewne z powodu niedostatecznej filtracji.

Na 60 L to już jakaś kaskada by się przydała.

A te czarne kućki to krasnorosty, któe dobrze widać na niewyraźnych zdjęciach.

I tu mogą być różne powody, jeden z nich to ta filtracja drugi to małe podmiany (nic o nich nie wspomniałaś), przekarmianie lub braki węgla.

Przy takim świetle to to mikro sobie daruj i nie lej.

Także masz do wymiany filtr i obsadę.

Mapet a powiedz mi jak kaskada jest dobra ?taka do mojego 60l? muszę się liczyć , że będę musiała chyba pociąć pokrywę tak?a inny wew filtr wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje anubiasy otrzymałem już z glonem. Zrobiłem roztwór 10g kwasku na litr wody. Moczenie przez pól godziny powinno wystarczyć (ja przesadziłem z czasem). Potem przepłukać czystą wodą i do akwarium. Glon najpierw robi się czerwony ,potem szary i na koniec odpada. Wszystkie te fazy zajęły tydzień. Tak to wyglądało u mnie. Glon nie wrócił. Ale tak jak pisałem wczesniej nie u mnie się pojawił. Myślę, że ten sposób na krasne na anubiasie bądź ozdobach jest dobry. Słabsze rośliny mogą nie dać rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robię raz w tygodniu 15l-20L filtr atman JKA -IF302 (50-100l)- wraz z podmianami czyszczę go bo jest.... :eek:

I nie zmobilizowało Cię to do zmiany filtra?

Co tydzień rozwalałaś biologię.

 

 

 

Mapet a powiedz mi jak kaskada jest dobra ?taka do mojego 60l? muszę się liczyć , że będę musiała chyba pociąć pokrywę tak?

FZN-2 ?  Nie wiem jaką masz pokrywe, jak bym miał co tydzień wkładać ręce do akwarium i czyścić to już dawno bym tą pokrywę pociął...

 

 

 

a inny wew filtr wchodzi w grę?

A wiesz jaki inny wewnętrzny nie zajmujący dużo miejsca zapewni Ci odpowiednią filtrację biologiczną? Bo ja nie.

 

 

 

Te małe "gzuby" (mają 2-3 cm) mają kaskadę wypełnioną samą ceramiką, nie ma tam żadnych gąbek, wat (żadnych wkładów filtracji mechanicznej).

Czy widzisz jakieś pływające syfki czy coś innego (filmik był robiony przed podmianą)?  Masz przykład jak ważna jest biologia w akwarium.

 

Edit:

 

Nie zapominajcie o dostosowaniu się do regulaminu.

Regulamin 6.1. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zmobilizowało Cię to do zmiany filtra?

Co tydzień rozwalałaś biologię.

 

 

 

FZN-2 ?  Nie wiem jaką masz pokrywe, jak bym miał co tydzień wkładać ręce do akwarium i czyścić to już dawno bym tą pokrywę pociął...

 

 

 

A wiesz jaki inny wewnętrzny nie zajmujący dużo miejsca zapewni Ci odpowiednią filtrację biologiczną? Bo ja nie.

 

 

 

Te małe "gzuby" (mają 2-3 cm) mają kaskadę wypełnioną samą ceramiką, nie ma tam żadnych gąbek, wat (żadnych wkładów filtracji mechanicznej).

Czy widzisz jakieś pływające syfki czy coś innego (filmik był robiony przed podmianą)?  Masz przykład jak ważna jest biologia w akwarium.

 

Edit:

 

Nie zapominajcie o dostosowaniu się do regulaminu.

Regulamin 6.1. ;)

Z tym filtrem to płukam go w wymienianej wodzie(chodzi mi o gąbkę i trochę czyszczę patyczkiem z glonów) ale nie ukrywam, że ......mnie już bierze. FZN-1 będzie z małe? na filmikach widziałam, że to dość dużeeeeeeeeeeeeeeee filtry, heheh nie tak jak mój

 

pokrywa stare wydanie.http://allegro.pl/pokrywa-czarna-profil-60x30-nowa-wromak-i5323554650.html

Edytowane przez aleksandrakoloczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...