Skocz do zawartości

[54l] Piko Azja/Afryka TaLiBa


TLB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jedyne co mnie razi to widoczny osprzęt,

Kamyk, wiem ale w tak małym akwa nie uda mi się schować sprzętu, jedyne co to grzałkę mogę położyć (już kiedyś tak była, nie było jej za bardzo widać), a z kaskadami tak jest, że je poprostu widać...  jutro dzień podmiany to pokombinuje, bo faktycznie termometr i grzałkę można zakamuflować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk, wiem ale w tak małym akwa nie uda mi się schować sprzętu, jedyne co to grzałkę mogę położyć (już kiedyś tak była, nie było jej za bardzo widać), a z kaskadami tak jest, że je poprostu widać...  jutro dzień podmiany to pokombinuje, bo faktycznie termometr i grzałkę można zakamuflować.

Grzałka nawet może tak zostać, jak się nurzaniec zagęści to i tak ją zasłoni :)

A termometr możesz w ogóle zdjąć. Temperatura jest przecież stabilna, nie musisz na bieżąco jej sprawdzać. Ja wsadzam termometr raz w tygodniu przy podmiance i sporadycznie jeśli są duże upały i chce wiedzieć czy mi się już zupa rybna z akwa nie robi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limak, ale nawet jak się rozrośnie ten nurzaniec to mimo wszystko będzie widoczna grzałka, a uprawiać busz w stylu roślinniaków w biotopie na wzór Tanganiki z lekka mija się z celem. Jutro będę kombinować ew.zostanie jak jest, tylko ten termometr zrobi out. Dzięki za sugestie. A co z tym podgryzaniem nurzańca przez samice? (pisałem wcześniej)

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to gatunek taki, czy haremik dość dobrze dobrany ale...ale kilka dni temu zauważyłem młode w innym miejscu zbiornika, początkowo wydawało mnie się, że poprostu się przemieściły... dzisiaj zdałem się na cierpliwość i posiedziałem chwilę przy akwa i zacząłem liczyć ile osobników jest w moim akwa. No więc, jest 1+2 "multi" i potomstwa ok 18szt.(!) ich wielkość to narazie od 1-5mm, mnożą sie szybciej niż krewetki RC. Nie wiem czy ma mnie to cieszyć, czy już zastanawiać się "co dalej?", chyba jedno i drugie..., w każdym razie ogólnie jestem zadowolony z tej sytuacji.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z multikami to normalne :) Mimo, że ja mam oprócz nich 2 gatunki mogące nieco ograniczać ich populację, to i tak mam już z 7 młodych ponad 1cm i ze 20 mniejszej drobnicy.

Myślę, że powinieneś zacząć myśleć/pytać gdzie oddać młode (będzie ciężko bo to popularny gatunek a jednocześnie rzadko kupowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że powinieneś zacząć myśleć/pytać gdzie oddać młode (będzie ciężko bo to popularny gatunek a jednocześnie rzadko kupowany).

Jeżeli w Wawie nie znajdę nikogo to w Kielcach mam znajomego, który przyjmie. Jeżeli nie, to wezmę ostatnią deskę ratunku, czyli odpalę swoją 112-stkę... niestety nie mogłem jej odpalić w kwietniu z braku miejsca w mieszkaniu, ale... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Tak wiem, odkopuję swój temat po roku czasu ale mam pytania. Prawdopodobnie będę zmieniał baniak tzn. powiększał do 112l, obsada na multikach czyli tym co jest teraz plus ew. "coś" , tego "coś" własnie nie wiem jeszcze; może jakieś propozycje...? dalej pytania: co wiąże się ze zmianą akwa? nigdy tego nie robiłem, czy po wrzuceniu kamieni, dosypaniu piachu wrzuceniu kilku nurzańców (na chwilę obecną są same anubiasy) ogólnie, czy po przerzuceniu wszystkiego nie powstanie jakaś bomba biologiczna? chodzi mi o to czy jeżeli doleje drugie tyle wody świeżej nie zacznie się cykl azotowy od nowa? Filtr póki co zostaje ten co mam czyli FZN-3. Na pewno za jakiś czas, pewnie jeszcze w tym roku, będę się rozglądał za kubłem a za jakim tego tez nie wiem, bo opinie o filtrach kubłowych różne słyszałem ale pewnie się skończy na tym, że kupię jakiś rodzimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy jeżeli doleje drugie tyle wody świeżej nie zacznie się cykl azotowy od nowa? Filtr póki co zostaje ten co mam czyli FZN-3.

Jeśli po przeniesieniu część wody będzie ze starego akwarium a ponadto filtr będzie przeniesiony dotychczasowy (a więc dojrzały) to akwarium bardzo szybko dojrzeje, w praktyce można uznać, że będzie dojrzałe prawie od razu :) Z kupowaniem nowych ryb możesz się co najwyżej wstrzymać ze 3-4 tygodnie od przeniesienia to się wszystko ustabilizuje trochę w tym czasie.

 

 

 

Prawdopodobnie będę zmieniał baniak tzn. powiększał do 112l, obsada na multikach czyli tym co jest teraz plus ew. "coś" , tego "coś" własnie nie wiem jeszcze; może jakieś propozycje...?

W tym litrażu do multików możesz dorzucić drugi gatunek muszlowca, wybór w zasadzie należy do Ciebie :) Ewentualnie przy odpowiednim aranżu (jak dasz więcej skał po jednej a muszlowisko po drugiej stronie) można do multików dać docelowo parę mniejszych naskalników (transcriptus, dickfeldi, ornatus - tego ostatniego polecam bo na prawdę jest ładnie ubarwiony). Naskalniki z czasem będą nieźle ograniczać populację multików ;)

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, i to jest to co uszy me usłyszeć chciały. Dzięki Limak za odpodwiedź. Prawdopodobnie na dniach albo jeszcze w tym miesiącu wypalę ze 112-stką to sie pochwalę. Nie wiem czy założę nowy temat czy ten będę kontynuował.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...