Skocz do zawartości

żółta i mętna woda w akwarium ?


matt190
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem początkującym akwarystą od kilku tygodni mam problem z wodą w moim pierwszym akwarium. Woda jest żółta i mętna na tyle żę nie widać tylnej ścianki akwarium podczas pracy filtra również można zaobserwować taki jakby biały pyłek pływający w akwarium. Co do kondycji rybek nie zauważylem żeby działo się coś z nimi nie pokojącego. W akwarium nie ma żadnych roślinek tylko pare czarnych kamyczków i malutki korzeń. Przed zarybienie starałem się zrobić wszystko tak jak należy woda odstana ok 2tyg caly czas z działającym filtrem w tym czasie raz dolane kultury bakterii po tym czasie w 3 dniowych odstepach pokolei zaczełem zarybiać akwarium.

 

Zarybienie akwarium:

2x Kiryski

2x Molinezja

2x Gupik

4x Danio

1x Glonojad

 

Wyposażenie akwarium:

 

akwarium 25L

filtr diversa claro 300

grzałka diversa 25W

oświetlenie kilkanaście ledów o barwie żółtej + kilkanaście o barwie białej

podłoże drobny piasek + czarny łupek + mały korzonek

 

generalnie to filtr bardzo szybko się zapycha przepłukuje go w odrobinie wybranej wodzie z akwarium, woda dodatkowo ma dziwny jak dla mnie zapach taki jak by moczu ?? całe akwarium ma może nie cały miesiąc, bardzo proszę o poradę ? załącze fotki może coś ułatwi.

 

post-22734-0-24968200-1428520888_thumb.jpg

post-22734-0-67909900-1428520894_thumb.jpg

post-22734-0-18274700-1428520901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium przy tej obsadzie masz najprawdopodobniej rozwalona biologię. Te kolor wody to prawdopodobnie zakwit pierwotniaków. Po paru dniach taki zakwit na ogól ustępuje samoistnie.

 

Dodam jeszcze że obsadę w tym akwarium masz fatalną. Tu proponuję założyć temat w dziale obsady.

 

W tym akwarium i przy tej obsadzie mogą się co jakiś czas pojawiać nowe problemy.

 

Tutaj możesz sobie trochę poczytać jak założyć i utrzymać akwarium http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pierwsza podmiana przy pierwotniakach aż 50% wody przegotowanej oczywiście zimnej za 3 dni kolejne 50% przegotowanej zimnej i po kłopocie ;)  Nie musisz odstawić na kilka dni, tylko wlewasz jak ostygnie. Z takiej wody wszystko jest wygotowane i wytrącone i chloru też nie ma. Kolor wody powodawany przez pierwotniaki, chlor to dla nich świetna pożywka :)


Splend Powinno samo ustąpić...ale nie zawsze, ja też z tym dziadostwem walczyłam bez skutku...aż natknęłam się na tą metodę ;)

 

Co do obsady to faktycznie masz dużo do pozmieniania, ale to już inny temat ;)

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djmoniska główny problem polega na tym że w tym akwarium tych ryb w ogóle nie powinno być.

Jest wielce prawdopodobne że gdyby zostały zrobione test na NO2 i NO3 to ich wartości sięgały by skrajnych granic.

 

tak wiem że akwa za małe na tą chwile muszą troche pomieszkać w takim litrażu docelowo będzie 64L

Nawet jakbyś miał akwarium i 1000 litrów to i tak te ryby nie mogą być razem ponieważ wymagają różnych parametrów wody.

Znasz parametry wody?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić testy kropelkowe, są one droższe od paskowych ale za to dokładniejsze. Na początek będą Ci potrzebne testy na NO2 i NO3 które pozwolą na zbadanie związków azotowych ( poczytaj o cyklu azotowym ) w akwarium które mogą być nawet śmiertelne dla ryb - szczególnie azotyny. ( NO2 ).

Inne testy to pH, GH, KH które pozwolą na dobranie obsady.

Tutaj możesz sobie poczytać o testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tutaj możesz sobie poczytać o testach http://forum.superak...zenia-i-opinie/
 

...a tutaj o rybach http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/

W Twoim przypadku ten link CI się przyda. Żadna z tych ryb nie powinna się znaleźć w tym akwarium. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem test pH wyszło 6,9 - 7. Co do mlecznego koloru zrobiłem podmiankę z porządnie odstanej wody ok 30%, a do tego dodałem preparat JBL Clearol. Na dzień dzisiejszy stan wody powoli się poprawia. Będę jeszcze do pewnego czasu częściej robił podmiankę wody.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...