Skocz do zawartości

Akwarium 60l tragedia?


DacekCSW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio niespodziewanie dostałem kilka rybek od znajomego. Jego akwarium nie przetrwało porostu pękło, stwierdził, że już nie będzie miał akwarium po tym zdarzeniu i rybki oraz rośliny oddał mi. Dostałem 7x Neon innesa oraz 4x razbora klinowa 1x gupik 1x samica pretnik 1x otosek. Oraz 2x kryptokoryna oraz kilka innych, które wyrzuciłem bo bym miał całe akwarium zawalone. Przed tym posiadałem tylko 7 tetr więc teraz mam to wszystko razem. Proszę o jakieś wskazówki co zrobić z tym fantem.

Tutaj zamieszczę link do filmu akwarium. https://youtu.be/JtXYOXXhrXg

Ps: podłoże jest kompletne w połowie, bo zabrakło. Na dniach będzie dokończone.

Nwm, czy to dobry dział, więc jak co proszę o przeniesienie. Dzięki. Dam plusiki.

 

 

Post napisany z Sony Xperia z2 za pomocą tapetalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O posiadanych przez siebie rybach możesz poczytać tutaj http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/.

 

Kiedy założyłeś to swoje akwarium skoro nie ma w nim jeszcze całego podłoża?

Parametry wody znasz?

 

Proszę o jakieś wskazówki co zrobić z tym fantem.

Na tetry akwarium jest przymaławe więc albo powinieneś myśleć o większym, albo szukać im innego "domu".

 

Masz w tej chwili trzy gatunki ławicowe - neony, tetry, razbory - w tym akwarium jest miejsce na jeden.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw albo neony albo razbory. Różnica między tymi gatunkami jeśli chodzi o wodę polega głównie na różnicy temperatur. Neony innesa wolą wodę chłodniejszą do 23*C, razbory klinowe cieplejszą od 24*C. Co do tetr to tak jak pisałem akwarium jest trochę przymaławe.

 

Szkoda że jak wymieniasz podłoże nie dajesz zwykłego piasku takiego choćby jak do piaskownic. Miałbyś wtedy możliwość dodania ryb dennych.

 

Przy piachu na dnie mogę Ci zaproponować taka obsadę: Neony innesa + kiryski panda + pielęgnice borelli.

Albo wariant bez piachu i jeśli wolał byś razbory zamiast neonów to proponuję te razbory klinowe + parkę prętników karłowatych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro bądź w piątek skoczę do zoologicznego. Zapytam się, czy mogą mi te rybki wymienić, czy nie bardzo, bo z nimi to różnie bywa. Piasek tak. Bo szczerze ta opcja bardziej mi pasuje w sensie wygląd rybek ;) Kupię jakiś piasek, a jak nie będzie to z jakiegoś marketu może być? Bo np oni w zoologicznym za 2kg bazaltu chcą 15 zł, jak dla mnie śmiechu warte. A mógłbyś podać mi jeszcze ile rybek w obsadzie z neonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek możesz kupić za parę zł w markecie budowlanym.

 

Neony, razbory i kiryski to ryby stadne, a więc powinno ich być co najmniej po kilka sztuk. Pamiętaj że albo razbory albo neony. Natomiast prętniki czy pielęgniczki możesz trzymać w parach. W Twoim przypadku tak jak pisałem wyżej prętniki z razborami, albo pielęgniczki borelli z neonami innesa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm czy, można post pod postem jak nie to przepraszam. W sklepie dzisiaj nie byłem, ale chciałbym się zapytać Was, czy piasek, który mam na ogrodzie jako podkład pod basen mógłby być do akwarium wygotowany itp? Jak chcecie to mogę nagrać film lub zrobić zdjęcia tego piasku

 

Odpowiadając na pierwszą część pytania to: jeśli od napisania postu nie minęło 24h, ani nie został on poprzedzony postem innego użytkownika należy użyć opcji edytuj. /splend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...