Skocz do zawartości

Jak to jest z zatoczkami?


katija
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zauważyłam w swoim zbiorniku 5 sztuk zatoczka. Kilka dni temu wywaliłam 2 większe. Staram się pozostawiać te mniejsze, a jak coś podrośnie to usunę. Poczytałam posty na forum i tak się zastanawiam:

1. Twierdzi się, że są pożyteczne (oczyszczanie z glonów, resztek a nawet innych nieczystości) i warto, by Nas wspomagały;

2. Twierdzi się, że masakrycznie szybko się rozmnażają, a w tak dużej ilości zaczynają szpecić akwarium i utrudniać życie pozostałym mieszkańcom.

Jaka populacja - trzymana w ryzach - mogłaby pozostać "na służbie"?

Co najbardziej sprzyja warunkom ich rozrodu? Odrzućmy przekarmianie ryb, złą kondycję roślin, rzadkie podmiany wody i zabiegi higieniczne. Bardziej coś z parametrów wody może? Bo wymienione wcześniej nie dotyczą mojego zbiornika :D

Jakoś nie kłuje mnie w oczy te parę sztuk, widoczne raczej przy dokładnym przyglądaniu się, ale nie chciałabym doprowadzić do masowego chowu!

Pojemność: 60l

Mam jeszcze jednego ślimaka - skręcona brązowo-rdzawa muszelka, jak na razie mały! (7-9 mm) - ale nie wygląda jak rozdętek. Widziałam go dosłownie 2 razy! Nie pomyślałam wcześniej o zdjęciu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Czytałam o tych Helenkach... Docelowo ryby są od nich większe, ale nie bardzo jestem przekonana do kolejnych ślimaków... Zresztą jestem z Wrocka, a nie uznaję "żywych" wysyłek :D Nie chcę całkiem się ich pozbywać, usuwam wszystkie większe w nadmiarze. Pytanie dotyczyło czegoś innego, ale dzięki za cynk. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszych ślimaków "morderców" od Helenek ;) POLECAM!

 

Może coś związanego z tematem? Autorka nie pyta się o helenki o czym sama wspomniała ;) Krzysiek1702


Aha no faktycznie, sorki Krzysiek tylko wpadam i zaglądam na forum, teraz doczytałam post do końca. ;) Co do tego ile może zostać Zatoczków w akwarium to raczej zależy od Ciebie ;) Mi one przeszkadzały i zaraz je załatwiłam ;) Ale wierz mi że za miesiąc, dwa będziesz szukała pomocy jak zwalczyć Zatoczki...

Edytowane przez djmoniska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...