Skocz do zawartości

550 L


gibon2008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
Więc nastąpiła chwila przenosin z 260 L na 550 L.

0z4y.png  Akwarium 550, proste z pokrywą, wymiary 200x50x55

0z4y.png  Oświetlenie: T8 Philips 6500k 2x59W;

0z4y.png  Filtracja: JBL 1501 i JBL 701 

0z4y.png  Grzałka: Juwel 200W;

0z4y.png  Dekoracja: korzenie 

0z4y.png  Podłoże: piasek kwarcowy + kulki gliniano torfowe

0z4y.png  Flora: Nurzaniec , Cryptocoryny , Mech Jawajski,Pistia 

0z4y.png  Fauna: Aktualna :4 Skalary (2 pary),gibbiceps około 5 cm , zbrojnik niebieski , 2 Pielęgniczki Ramireza , około 8 otosków , 9 zwinnika blehera .

Temperatura :25-25 stopni

CO2 - butla 

Woda; 
Ph - 6-6,5
Bardzo miękka 
Docelowa: 
10 Skalar 
Zbrojnik niebieski
1+1 Pielęgniczka Ramireza 
8 Otosków 

15-20 Zwinnika Blehera

1 gibbiceps 

Myślę jeszcze o jakimś gatunku do skalarów żeby pusto nie było ,ale nie mam zbytnio pomysłu. Myślałem o Akarze pomarańczowo płetwnej ale jest dosyć agresywna , drugi pomysł to była parka Meeki ale nie wiem czy się pogodzą ze skalarami. I trzeci pomysł którzy myślę chyba za najlepszy to Gurami marmurkowe.Znajomy rzucił pomysł 2+6. Czy nie będzie tego za dużo ? Jakieś pomysły ? Fotki jutro. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna przestrzeń :D

Nie wiem jakie masz plany co do tego akwarium, ale ja bym tu widziała rozrośnięcie się tego nurzańca, ewentualnie jakieś brązowe niskie kryptokoryny na pierwszy plan (duża ilość!) i tyle. Byłoby miodzio ;)

Troszkę mało tego światła (raptem 0,2 W/L), nawet na tak mało wymagające rośliny. Jak nurzaniec zacznie się płożyć po powierzchni i pistia dopełni dzieła, to będzie go jeszcze mniej docierało do dna. Coś będziesz dokładał?

Ogólnie akwarium młode, ale już zaczyna być miłe dla oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...