Skocz do zawartości

[450] CZARNE wody Amazonki


Kuba90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

0z4y.png  Akwarium 450, proste z pokrywą, wymiary 150x50x60


0z4y.png  Oświetlenie: T8 Philips 6500k 30W;


0z4y.png  Filtracja: Eheim Professionel 2228 zasypany keramzytem, Aqua Nova 1800l/h z gąbką;


0z4y.png  Grzałka: Tetra 300W;


0z4y.png  Dekoracja: korzenie (dojdą jeszcze 2 większe), gałęzie i szyszki olchy, liście dębu;


0z4y.png  Podłoże: piasek kwarcowy z marketu o granulacji 1mm;


0z4y.png  Flora: narazie brak, czekam na Wasze propozycje


0z4y.png  Fauna: Pterophyllum Scalare Manacapuru lub Peru - 8szt.


                  Apistogramma Agassizi 2+5 szt


                  Paracheirodon Axelrodi 40szt


                  


 


10985523_854361971291126_209124441642537


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki zapomniałem o parametrach ;p 
Twardości praktycznie zerowe dlatego, że 70% wody to RO, pH około 6, przewodność 120us.
Na obsadę jeszcze czekam, ponieważ akwa zalane tydzień temu.
Docelowo obsada taka jak pisałem i przede wszystkim z odłowu. Może zdecyduję się na jakieś kiryski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liście na dnie są, ale ich nie widać :D
Gałęzie się moczą, a dziś dorwałem korzeń o długości metra i 30 cm wysokości z licznymi odnogami, więc wystarczy go wymyć i do akwa :D

 

Edit:

Foto korzenia
10428065_855161594544497_387437850997614

Edytowane przez Kuba90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zapowiada się świetnie, poczekajmy tylko na więcej korzeni i syfku, bo w tej chwili strasznie pusto i czysto :D

Co do flory, to ja bym posadził żabienicę amazońską, albo najlepiej nic, zależy jak będzie Ci się bardziej podobało. Brak roślin oznaczać będzie jednak większe podmiany, bo nie będzie miało co usuwać NO3.

 

Obsada jest dobrana bardzo dobrze wg. mnie. Satdko kirysków, np. Sterby, albo kilka zbrojników (u mnie pływają L104) dopełni całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń na dniach będzie miał odcięty pień dzięki czemu zrobi się więcej miejsca.
Okorowałem go myjką ciśnieniową.
Liście dojdą w przyszłym tygodniu.
Zauważyłem dziś pierwsze oznaki dojrzewania, mianowicie braki tlenu w akwarium spowodowane namnożeniem się bakterii nitryfikacyjnych.
Sprawdziłem NO3 które wynosi 8-10mg/l.

Teraz czekam tylko na telefon od importera i jadę po rybki ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zauważyłem dziś pierwsze oznaki dojrzewania, mianowicie braki tlenu w akwarium spowodowane namnożeniem się bakterii nitryfikacyjnych.


W takim razie co robią skalary w tym zbiorniku? Uważasz, że dojrzewanie baniaka (skok NO2) będzie lepszy od bójek w akwarium znajomego?
Znajomy nie mógł sobie ryb przechować w innym dojrzałym zbiorniku? Albo Ty nie mogłeś tych ryb przechować w mniejszym, ale odpowiednim dla nich zbiorniku ?

Akwarium spoko, ale przy tej aranżacji nie widzę tutaj żaglowców. Musisz zdecydowanie pociąć ten korzeń bo jest za duży. 
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...