Jump to content

[450] CZARNE wody Amazonki

Kuba90
 Share

Recommended Posts

0z4y.png  Akwarium 450, proste z pokrywą, wymiary 150x50x60

0z4y.png  Oświetlenie: T8 Philips 6500k 30W;

0z4y.png  Filtracja: Eheim Professionel 2228 zasypany keramzytem, Aqua Nova 1800l/h z gąbką;

0z4y.png  Grzałka: Tetra 300W;

0z4y.png  Dekoracja: korzenie (dojdą jeszcze 2 większe), gałęzie i szyszki olchy, liście dębu;

0z4y.png  Podłoże: piasek kwarcowy z marketu o granulacji 1mm;

0z4y.png  Flora: narazie brak, czekam na Wasze propozycje

0z4y.png  Fauna: Pterophyllum Scalare Manacapuru lub Peru - 8szt.

Apistogramma Agassizi 2+5 szt

Paracheirodon Axelrodi 40szt

10985523_854361971291126_209124441642537

Sorki zapomniałem o parametrach ;p 
Twardości praktycznie zerowe dlatego, że 70% wody to RO, pH około 6, przewodność 120us.
Na obsadę jeszcze czekam, ponieważ akwa zalane tydzień temu.
Docelowo obsada taka jak pisałem i przede wszystkim z odłowu. Może zdecyduję się na jakieś kiryski ;)

Liście na dnie są, ale ich nie widać :D
Gałęzie się moczą, a dziś dorwałem korzeń o długości metra i 30 cm wysokości z licznymi odnogami, więc wystarczy go wymyć i do akwa :D

Edit:

Foto korzenia
10428065_855161594544497_387437850997614

Edited by Kuba90

Akwarium zapowiada się świetnie, poczekajmy tylko na więcej korzeni i syfku, bo w tej chwili strasznie pusto i czysto :D

Co do flory, to ja bym posadził żabienicę amazońską, albo najlepiej nic, zależy jak będzie Ci się bardziej podobało. Brak roślin oznaczać będzie jednak większe podmiany, bo nie będzie miało co usuwać NO3.

Obsada jest dobrana bardzo dobrze wg. mnie. Satdko kirysków, np. Sterby, albo kilka zbrojników (u mnie pływają L104) dopełni całości.

Korzeń na dniach będzie miał odcięty pień dzięki czemu zrobi się więcej miejsca.
Okorowałem go myjką ciśnieniową.
Liście dojdą w przyszłym tygodniu.
Zauważyłem dziś pierwsze oznaki dojrzewania, mianowicie braki tlenu w akwarium spowodowane namnożeniem się bakterii nitryfikacyjnych.
Sprawdziłem NO3 które wynosi 8-10mg/l.

Teraz czekam tylko na telefon od importera i jadę po rybki ;)

Zauważyłem dziś pierwsze oznaki dojrzewania, mianowicie braki tlenu w akwarium spowodowane namnożeniem się bakterii nitryfikacyjnych.

W takim razie co robią skalary w tym zbiorniku? Uważasz, że dojrzewanie baniaka (skok NO2) będzie lepszy od bójek w akwarium znajomego?
Znajomy nie mógł sobie ryb przechować w innym dojrzałym zbiorniku? Albo Ty nie mogłeś tych ryb przechować w mniejszym, ale odpowiednim dla nich zbiorniku ?

Akwarium spoko, ale przy tej aranżacji nie widzę tutaj żaglowców. Musisz zdecydowanie pociąć ten korzeń bo jest za duży. 
  • Like 1