Skocz do zawartości

transport welonek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj w okolicy sklepu lub hodowli, gdzie zapakują ryby w worki z tlenem, wtedy spokojnie kilka dni przeżyją.

Ewentualnie kup coś takiego: http://allegro.pl/kordon-breething-bags-12x20cm-1-sztuka-oddycha-i5049422667.html- sprawdzone.

 

Tylko pamiętaj, przed podróżą minimum jeden dzień nie karmić.

Edytowane przez Misiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład powietrza wdychanego:
- 78% azotu
- 21% tlenu
- 0,03% dwutlenku węgla
- 0,97% innych gazów

Skład powietrza wydychanego:
- 78% azotu
- 16% tlenu
- 5% dwutlenku węgla
- 1% innych gazów

 

 

Poza tym rozrusza tym wodę co ułatwi wymianę gazową.

Edytowane przez Misiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicy sklepu lub hodowli, gdzie zapakują ryby w worki z tlenem, wtedy spokojnie kilka dni przeżyją.

Ewentualnie kup coś takiego: http://allegro.pl/kordon-breething-bags-12x20cm-1-sztuka-oddycha-i5049422667.html- sprawdzone.

 

Tylko pamiętaj, przed podróżą minimum jeden dzień nie karmić.

Człowieku  nie pisz bzdur bo ręce opadają  .... powodzenia jak Ci ryba przeżyje kilka dni  w zamkniętym słoiku/worku .

 

niedaleko, ok 30 km. a dlaczego nie będzie tlenu? przecież jak niektórzy trzymają w kulach 5l po ileś czasu i ryby żyją,a tu tylko jedna noc. wody mam zamiar nalać pół z akawrium i pół odstanej kranówki

Pomijam fakt trzymania ryb w kuli ,ale owe kule są otwarte jakiś  tam symboliczny ruch wody jest .A w słoik masz zakręcony  ile tego powietrza zmieścisz w 1-2 litowym słoiku ?

 

Ewentualnie podłącz wężyk i od czasu do czasu dmuchaj żeby natlenić wodę.

Za to  powinieneś bana dostać ,nie wiem czy cię  w szkole tego uczyli ale człowiek WYDYCHA / WYDMUCHUJE Co2  a wdycha tlen nie na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku  nie pisz bzdur bo ręce opadają  .... powodzenia jak Ci ryba przeżyje kilka dni  w zamkniętym słoiku/worku .

 

Pomijam fakt trzymania ryb w kuli ,ale owe kule są otwarte jakiś  tam symboliczny ruch wody jest .A w słoik masz zakręcony  ile tego powietrza zmieścisz w 1-2 litowym słoiku ?

 

Za to  powinieneś bana dostać ,nie wiem czy cię  w szkole tego uczyli ale człowiek WYDYCHA / WYDMUCHUJE Co2  a wdycha tlen nie na odwrót

 

 

Ogarnij się raiders...

 

Po pierwsze kupowałeś kiedyś ryby z wysyłką z zagranicy? Poczytaj trochę w temacie i się doucz.

Po drugie doucz się na temat składu wydychanego powietrza i sposobu dotleniania wody. Podpowiem ci, że człowiek pobiera około 4% tlenu a resztę wydycha z powrotem

Tu masz źródło i się nie ośmieszaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82uco#Sk.C5.82ad_powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij się raiders...

 

Po pierwsze kupowałeś kiedyś ryby z wysyłką z zagranicy? Poczytaj trochę w temacie i się doucz.

Po drugie doucz się na temat składu wydychanego powietrza i sposobu dotleniania wody. Podpowiem ci, że człowiek pobiera około 4% tlenu a resztę wydycha z powrotem

Tu masz źródło i się nie ośmieszaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82uco#Sk.C5.82ad_powietrza

Dokładnie sam się ogarnij facet niby 36lat a daje  rady jak 12latek z onetu  .

 

Co ty wyskakujesz z zakupem ryb z zagranicy  jak tu kolega  ma zamiar  owe ryby w słoiku po ogórkach trzymać .Kupując ryby za granicą u profesjonalisty masz je odpowiednio zabezpieczone choćby po przez styropianowe  termosy ,woreczki grzewcze ,tabletki z tlenem itp itd .

 

Tak ryby za granicy (nie dla siebie ) przywoziłem ( Hanower ,Hamburg ) ale w specjalnie przygotowanej do tego celu lodówce(przerobionej)  termo ,która była podłączona pod zasilanie w auto i temp jak i tlen była cały czas w zbiorniku .

żadnym słoiku czy tam woreczku .

 

Bez odzewu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyskoczył ze słoikiem więc mu doradziłem bardziej cywilizowaną metodę przewozu ryb właśnie w woreczkach z tlenem. Teraz kompletnie nie rozumiem o czym napisałeś do mnie.

Czemu wydychania co2 nie skomentowałeś? :D

 

Pozdrawiam.

 

@macin21: Daj znać.

Edytowane przez Misiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć do sklepu zoologicznego po jak największe worki jakie mają w sprzedaży i Ci pewnie pożyczą. Nie karm ryb przed dzień, a najlepiej dwa. Wpuść ryby do worka, żeby było około 2/5 objętości wody i 3/5 objętości powietrza. Transportuję tak zbrojniki i spokojnie wytrzymują kilkanaście godzin drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt trzymania ryb w kuli ,ale owe kule są otwarte jakiś  tam symboliczny ruch wody jest .A w słoik masz zakręcony  ile tego powietrza zmieścisz w 1-2 litowym słoiku ?

Zrezygnowałem ze słoika, przewiozę je w butelce 5l po wodzie(ok 2l wody z akwarium i 2l odstanej kranówki). Niestety, sytuacja zmusza mnie do tego aby i przez noc postały w tej butelce. ale zakręcona będzie tylko w czasie przeworzenia, ok 30km. Innego sposobu nie ma, więc mam nadzieję że przeżyją. Temat przerodził się w kłótnię, więc proszę o zamknięcie

Edytowane przez macin21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przewieziesz je te 30km spokojnie, a potem w nocy nie bedziesz miał dostępu do prądu, żeby podłączyć im napowietrzacz albo nawet filtr w tej butelce?

 

Nikt tu się nie kłóci, to tylko mała wymiana odmiennych zdań ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...