Skocz do zawartości

Pielegnica zebra w akwarium wielogatunkowym 200L


xaxupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam baniak 120x50x40, ph 7, świetlowka sylvania aquastar t5 54W. Podłoże piasek, Filtr kubełkowy Crystal-Flo 80, grzałka Aquael 200W, temp w baniaku 24*C.1 korzeń i trochę roślinek. Dodatkowo tło strukturalne - skały. Roślinki,rybki, ogólnie akwarium ruszyło od mniej więcej grudnia 2013.

Obsada:

*Pielęgniczki kakadu 1x2

*4 załobniczki

*6 kirysków pstry

*2 kosiarki 1 mały max 2cm, drugi z 5cm

*25 neonków innessa

*6 otosków

*1 bocja wspaniała

*2 glonojady, 1 zbrojnik młody, drugi złoty juz spory

 

Mam okazję dostac pielegnice zebry 2x tylko pytanie czy moge wpuścic je do akwarium? Powoli będę przechodził na Malawi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam okazję dostac pielegnice zebry 2x tylko pytanie czy moge wpuścic je do akwarium? Powoli będę przechodził na Malawi.

Twoje akwarium już i tak ma obfitą obsadę, nic bym nie dokładał a zwłaszcza pielęgnic. Jeśli przechodzić chcesz na Malawi to po co Ci dokładać te pielęgnice, przecież i tak one nie są z malawii i będziesz je musiał oddać zmieniając biotop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem do czego dążysz i co pomyliłem.

 

Skoro nie wiesz do czego dążę to nie będziesz wiedział co pomyliłeś :)

Nie rozumiesz co to jest biotop?

 

może to być biotop "akwa Xaxupi"

To "akwa Xaxupi" to jedynie może być tytuł tematu a nie biotop. 

Proszę Cię zapoznaj się ze znaczeniem terminu "biotop" w akwariach i wróćmy do tematu, ale nie tu.

Przepraszam autora za zaśmiecanie tematu.

 

Nie przepraszaj tylko skończ dyskusję!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proszę Cię zapoznaj się ze znaczeniem terminu "biotop" w akwariach i wróćmy do tematu, ale nie tu.

 

"Na ekosystem składają się dwa składniki:

biocenoza – czyli ogół organizmów występujących na danym obszarze powiązanych ze sobą w jedną całość różnymi zależnościami,
biotop – czyli nieożywione elementy tego obszaru, a więc: podłoże, woda, powietrze (środowisko zewnętrzne).
Ekosystem stanowi funkcjonalną całość, w której zachodzi wymiana materii między biocenozą i biotopem. Ekosystem stanowi największą jednostkę funkcjonalną biosfery."

 

Biotop – czyli nieożywione elementy tego obszaru, a więc: podłoże, woda, powietrze (środowisko zewnętrzne).

Więc chyba Ty czegoś nie zrozumiałeś.

I to, że szukasz dziury w całym, to już Twój problem.

Sądzę, że większość ludzi zrozumiała co miałem na myśli pisząc:

 

 

Albo się przechodzi na inny biotop, albo nie. Nie ma powoli. Trzeba to zrobić za jednym razem od początku do końca, inaczej ryby z poprzedniego akwa będą się męczyły w nowym biotopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem kontynuować tu rozmowy, ale nemo130 mnie wywołał.

Akwarium biotopowe w moim rozumieniu tj. akwarium środowiskowe w którym utworzono/odzwierciedlono/(zbliżono się do aranżu) ekosystem z danego obszaru. Tak nazywa się na forum akwarium biotopowe, tak? A każde inne "miszmasze" nazywamy jako akwarium ogólne, tak?
I jeżeli pisze się, że przechodzi się na inny biotop- znaczy, że jakiś biotop już istnieje, tak?
Nie używamy  zwrotu biotopu tylko i wyłącznie w odniesieniu do ryb, tak ?
Czy ryby w akwarium z Azji i Ameryki mogą stanowić w tym akwarium jakiś biotop?
Cyt. "Biotop jaki by nie był jest biotopem, może to być biotop "akwa Xaxupi" " (Xaxupi to nick usera )

Sławku, proszę jeszcze o źródło tego co napisałeś/wkleiłeś.

Ja wnoszę rozmowę na podstawie takich informacji:
http://akwarystykadlakazdego.pl/typy-akwariow-akwarium-biotopowe/
http://forum.superakwarium.pl/topic/7388-akwaria-biotopowe-azja-p%C5%82d-wsch/
http://www.domowe-akwarium.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Akwarium_biotopowe
itd. mógłbym dalej wklejać.

I w tych informacjach dla AKWARYSTYKI nigdzie nie ma, że biotop to tylko nieożywione elementy tego obszaru, ale mowa również o rybach.

 

Wyjaśnienia odnośnie tematyki  biotopu kierujcie na priv, lub załóżcie osobny temat, tutaj skupcie się na temacie. darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...