Skocz do zawartości

Przeprowadzka do 126l


tomo321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam około tygodnia do przesiadki z 45l na 112l, ale do dyspozycji mam tylko 1 filtr. Macie jakiś pomysł jak to zrobić najszybciej?

Pomysłów mam parę: 

1. Robię dziś podmianę wody i za tydzień co da mi około 20l wody, tylko czy woda może czekać tydzień?

2. Nowe akwarium, po wykorzystaniu wszystkiego co się da tj. podłoża, roślin i dekoracji, zalać tylko częściowo i wodę uzupełniać w cyklu tygodniowym do całkowitego zalania zbiornika.

3. Chodzi mi pomysł jednoczesnego prowadzenia 2 zbiorników na raz, ale tu problemem jest ilość miejsca, którym dysponuję, i niestety mam tylko 1 filtr. Może zrobić diy filtr w butelce plastikowej i napędzać go powietrzem z tego 1 filtra?

 

Macie jakieś doświadczenia? Już się martwię jak to zrobić.

 

EDIT: A jednak to ponoć 126l wyszło. /ahr/

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Robię dziś podmianę wody i za tydzień co da mi około 20l wody, tylko czy woda może czekać tydzień?

Zrób podmianę dziś, za tydzień i tak tą wodę przelejesz do większego akwa więc żadnej podmiany za tydzień (w dzień restartu) nie musisz robić.

 

 

 

2. Nowe akwarium, po wykorzystaniu wszystkiego co się da tj. podłoża, roślin i dekoracji, zalać tylko częściowo i wodę uzupełniać w cyklu tygodniowym do całkowitego zalania zbiornika.

Uzupełnić do pełna, biologia i tak zostanie zachwiana.

 

 

 

3. Chodzi mi pomysł jednoczesnego prowadzenia 2 zbiorników na raz, ale tu problemem jest ilość miejsca, którym dysponuję, i niestety mam tylko 1 filtr.

Nawet jak byś miał dwa to i tak jest za mało czasu, żeby dojrzało.

 

 

 

Może zrobić diy filtr w butelce plastikowej i napędzać go powietrzem z tego 1 filtra?

Jeżeli w 112-nastce będziesz miał większy filtr to możesz tak zrobić, chociażby na ten jeden tydzień, zawsze to coś...

 

Jeżeli będziesz tam wpuszczał aktualną obsadę i tak będziesz musiał pilnować parametrów wody (amoniak, azotyny), żeby się nie potruła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wodą podmieniasz? Odstaną kranówką czy prosto z kranu czy jakoś preparowana?

Normalnie odstana kranówka, minimum 24h

 

 

Zrób podmianę dziś, za tydzień i tak tą wodę przelejesz do większego akwa więc żadnej podmiany za tydzień (w dzień restartu) nie musisz robić.

 

 

 

Uzupełnić do pełna, biologia i tak zostanie zachwiana.

 

 

 

Nawet jak byś miał dwa to i tak jest za mało czasu, żeby dojrzało.

 

 

 

Jeżeli w 112-nastce będziesz miał większy filtr to możesz tak zrobić, chociażby na ten jeden tydzień, zawsze to coś...

 

Jeżeli będziesz tam wpuszczał aktualną obsadę i tak będziesz musiał pilnować parametrów wody (amoniak, azotyny), żeby się nie potruła.

Tylko czy woda, którą dziś podmienię może stać we wiadrze tydzień?

o ad 2. Uzupełniać do pełna, czy zostawić np połowę. Połowa 112 to i tak więcej niż 45l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy woda, którą dziś podmienię może stać we wiadrze tydzień?

Nie, bo skiśnie i zacznie śmierdzieć.

 

 

 

ad 2. Uzupełniać do pełna, czy zostawić np połowę. Połowa 112 to i tak więcej niż 45l.

Wlewasz całą wodę z 45L i uzupełniasz do pełna świeżą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęło....mycie,, wywalenie starego tła, i próba szczelności.

Całą wodę, która udało mi się zgromadzić wystarczyło do uzupełnienia akwarium w 2/3 objętości. Teraz dopiero widzę, że to jednak duże akwarium.

post-22336-0-01845400-1422909409_thumb.jpg

post-22336-0-46891300-1422909442_thumb.jpg

Edytowane przez tomo321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie pokazać postępy. Akwarium wystartowało, woda jeszcze mętna, krewetek przy odławianiu, nie wiedzieć skąd okazało się ze jest 9 szt. Akwarium postawione na ziemi ogrodowej. 

 

post-22336-0-13688700-1423082198_thumb.jpg

post-22336-0-60140900-1423082249_thumb.jpg

post-22336-0-77591000-1423082292_thumb.jpg

post-22336-0-13861100-1423082323_thumb.jpg

post-22336-0-90512800-1423082398_thumb.jpg

post-22336-0-50456200-1423082476_thumb.jpg

 

Rośnie nam nowy akwarysta...

post-22336-0-31222900-1423082566_thumb.jpg

 

Jutro postaram się dać zdjęcie finalne zbiornika. Dziś dokupiłem nurzańca (mam do niego słabość) oraz cryptocoryne wendtii. Teraz czas popracować nad oświetleniem, na chwilę obecną świecę tylko 15W, ale w weekend mam zamiar coś zmontować. Chyba 2 naświetlacze led 10W lub jakaś świetlówka, muszę polatać po sklepach i zoobaczyć.

 

Opinie i krytyka mile widziane.

 

Edytowane przez tomo321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...