Skocz do zawartości

Kilka pytań <- powrót do przeszłości :P


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie -pare lat temu (za młodu) miałem akwarium, jednak byłem jeszcze szczylkiem i nie potrafiłem się nim odpowiednio zając, ani nie czułem odpowiedzialności za rybki. Wczoraj wchodze do garażu i znalazłem moje akwarium (80 litrów) wraz z pokrywą, grzałką i filtrem. Coś mnie tkneło i dziś wyszorowałem je dokładnie i wziąłem się za czytanie artykułów na owej stronie (tak mneiw ciągneło, że 4h przed PC :P). Mam do was pare pytań.

 

Filtr jest napewno do wymiany - jaki polecacie do 50zł (allegro).

Jakie mam kupić piasek oraz uzdatniacz do wody.

Jakie rybki oraz roślinki wybrać.

Akwarium było zapyziane od ściółki chomika - czym je wysterylizować.

Co jeszcze dokupić na początek mojej przygody z akwarium.

(Najlepiej linki do allegro)

 

Jeżeli macie jakieś inne rady/pomysły itp - walcie śmiało!

Tymczasem ja zabieram się za własnoręczne tworzenie tyłu akwarium,

 

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początek możesz przemyc zbiornik solanką ( woda z dużą ilością soli). Na dno najlepiej dac żwirek,pod spód jakiś grubszy, a na wierzch drobny. Warstwa żwirku powinna miec około 10cm, z tyłu akwarium żwir dajemy wyżej i robimy spadek w kireunku przedniej szyby. Pod żwirek polecam kabel grzejny, nie będziesz musiał często odmulac dna. Następnym krokiem jest częściowe wypełnienie akwa wodą i zabieramy się za sadzenie roślin. Z tyłu zbiornika dajemy rośliny wysokie, na przód coś niższego. Dolewamy wody, umieszczamy grzałkę, wlot i wylot filtra, termometr. Najlepszym filtrem będzie jakiś kubełek, ale to już droższy zakup.( JBL Cristal Profi e900), aquael fan 3. Do wody dodajemy kultury bakterii, można je kupic w każdym zoologiku. Pozostawiamy wszystko żeby częściowo dojrzało (około 3-4 dni). Oczywiście wcześniej montujemy jakieś oświetlenie, co do mocy i innych parametrów ( lumeny itd) musisz poczytac. Pozostaje powoli wprowadzac rybki, co do doboru to polecam poczytac, dowiesz się dużo,w ten sposób, o poszczególnych gatunkach. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania kabla grzejnego jest bardzo prosta. Woda znajdująca się pomiędzy żwirem jest podgrzewana, przez kabel, do temp wyższej niż w całym zbiorniku. Zaczyna unosic się ku górze zabierając ze sobą resztki jedzenia i inne pozostałości. Następnie wpada do filtra, ot icała filozofia. Mam taki kabel u siebie i działa bez zastrzeżeń. Typowy kabel do akw można zastąpic kablem do terarium, nie wiem dlaczego,ale jest tańszy. Co do odmulacza to działa on na zasadzie odkurzacza, można zakupic go a każdym sklepie zoologicznym. Podpinamy go do zwykłego brzęczyka i zabieramy się za odkurzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulaczem wyszło by ci taniej i zamiast elektronicznego odmulacza dać zwykły co byś wodę ustami zasysał. Słyszałam, że nie można tak robić dlatego przy sobie zawsze mam płyn do płukania pyska i jeszcze żadna bakteria mnie nie złapała z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo efektownie można zrobić tło ze styropianu... Masz płytę o wymiarach najlepiej nieco większą niż faktycznie tło (pod kątem jak się patrzy to nie ma pustki :D). Bierzesz rozpuszcalnik, pędzelek i puszczasz się wodzy fantazji. "Malujesz" pędzlem i rozpuszczalnikiem pory w pełnej płycie, a ciecz sama wytapia niesamowite kształty. Na koniec wszystko malujesz farbą (tylko nie na bazie rozpuszczalnika :!: ) i wtykasz za akwarium. Pozdrawiam. jak znajdę temat to podepnę link ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...