Skocz do zawartości

Glony w wężach pomocy.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam filtr zewnętrzny mój problem polega na tym, iż dość szybko zachodzą mi węże doprowadzające i odprowadzające wode z akwa jakimiś (glonami) jakimś syfem czy można się z tym jakoś uporać czy trzeba co dwa tygodnie je czyścić. Dodam iż jak je wyczyszcze to mam ładne ciśnienie.

 

Za pomoc dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest jeszcze jedno. Jakie masz węże? Bo różni producenci dają różne węże... Jedni dają gładkie, inni karbowane. Z tymi karbowanymi wężami to myślę, że to porażka konstrukcyjna. Jeżeli takowe posiadasz to wymień na gładki - trudniej się glonom zaczepić. Oklejenie czarną taśmą izolacyjną również jest dobrym rozwiązaniem jednak tylko na odcinku poza akwarium (to chyba oczywiste, że w środku nie będziesz oklejał). Brak dostępu światła słonecznego = brak rozwoju glonów

 

przemyśl to ;)

PS. Nie mniej jednak dobrze czyścić węże co jakiś czas - nie zapominaj o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama mam z tym problem, zrobiły się jakieś ciemne plamki, niestety nie wyczyściłam i zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego: http://www.akwarystyka.sklep.pl/JBL_Cle ... _31___7221, wydaje się praktyczne i cena przystępna.

Co o tym myślicie?

 

P.S Po wpisaniu w google szczotki do węzy wyskakują również inne tzn. innych firm i tańsze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu ma światło do rzeczy. krasnorostom wystarczy ciągły nurt wody.

zgadza się, ale większość glonów atakuje w związku z nadmiarem światła dziennego - wg mnie nie zaszkodzi okleić taśmą. bynajmniej ograniczy się niektóre typy glonów ;) A nurt wody można regulować, czasami kosztem wody w akwarium :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu ma światło do rzeczy. krasnorostom wystarczy ciągły nurt wody.

A ktoś tu cos pisał o krasnorostach?? Chcesz zablysnac to walni sobie zdjecie;) A nie offtopujesz zeby nabic posta.

 

W eksploatacji filtrow nie chodzi o to zeby caly czas biegac wokol nich i cos z nimi robic. Dziekuje za taki interes:)

Tak jak nawijal hipcio o owijaniu:) Eliminujemy jadna z przyczyn. Z drugiej strony dobre parametry wody gwarantuja znikome obrastanie tego typu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...