Skocz do zawartości

[30] Sulawesi cardinal (caridina dennerli)


Gagatek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej .  

Już kiedyś się przymierzałam ,ale były mało dostępne no i strach przewyższał wszystko (że rady nie dam ,prędzej one nie dadzą )więc poczekałam . Na razie zamówione wszystko i czekam na paczuszkę ,szkło już było więc czemu ma tak stać puste . A lubię przecież wywalać kasę w błoto :)

 

 Więc :

:arrow: Akwarium 30l OW proste  

-Oświetlenie  lampka Aquael'a z modułem 11W (6500); 

-Grałka hmm jakaś jest ,nie pamiętam jaki model :)

-Podłoże to żwirek 1-3mm, żwirek kwarcowy8-15mm ,żwirek koralowy10-mm ( nie wiem czy będzie potrzebny ) 

-Dekoracja to Aquawild blade stone 

-Flora to może gałęzatka :)

-Fauna : nawet nie wiem gdzie i czy i jakie dostanę :).Plan jest . Bym zapomniała na 100 % będą Tylomelanie x2 (Niech Ci będzie Nantai )

 

 

Mam zamiar mieszać kranówkę z RO w jakich proporcjach jeszcze nie wiem  . Posiadam też bakterie i gh+ może się przyda .Zapomniałam o filtracji jest to   Aquael circulator 500 . Da radę czy lepiej wymienić ?

  

Bym prosiła tych co mają jakieś pojęcie o rady ,co zmienić ,dodać ,wywalić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Circulatora 500 to bym wymienił na jakąś kaskadę.
Ja w małych zbiornikach używam Aquatic Nature Flow 60 i Aqua Nova NF-300.
Bardzo dobrze się sprawują.
Krewetki od kogo będziesz brać? Od Garnelli?
Jakie masz pH wody kranowej?

Rób dla nich zbiornik biotopowy  :)


  Edytowane przez locdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam już ten filmik i też myślałam o kaskadzie .Garnela ich nie ma ,znalazłam w Wawie ,znajomy polecił . Podłoże już mam żwirek kwarcowy i skały które przyszły bardzo małe .Staram sie wodę RO mieszać z kranówką i zobaczymy .Wczoraj zostało zalane i czekam na nowe testy .Troszku żałuje ,że ciemnego podłoża jakiegoś nie wybrałam ,ale i tak wszystko mam nadzieję obrośnie glonem (nie mam ręki czy głowy   do aranżacji ).Mam jeszcze czas ,puki nie uzyskam odpowiednich parametrów nic nie zamawiam .  

Ph wody kranowej 9.5 . Gh- 28 , Kh - 20 Czekam na nowe testy .

Dałam wczoraj 10 % kranowitu i zobaczę jak to podłoże i skały zareagują . 

 med_gallery_8525_205_134135.jpg

 Myślałam ,że te kamienie większe dojdą .Jak gdziej znajdę dodam więcej może jakiś łupków ?. 

 Dzięki ,że chociaż Ty odpowiedziałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem . Ale ja jednak będę się starała utrzymać troszkę wyższe ,takie jakie będzie miała ta osoba od której je dostanę . Nie mam zamiaru kupować z odłowu bo nie dam rady a i jestem ciekawa czy prawdziwe te parametry podają. Potem może mi się uda zejść niżej troszku . Jakoś tak się nie nastawiam ,że mi cokolwiek się uda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...