Skocz do zawartości

obsada akwarium


Zikko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z obsada akwarium co usunac co dodac moje rybki to 3 kirysy spiziwe 1 albanis 2 danio 1 sum szklisty 3 pejzarzyki? 2 malonezje 4 otoski 2 mieczyki 2 bocje co usunac co dodac ? Prosze o konkretne wypowiedzi :) ajwarium 54l

 

Pisz poprawnie używając polskich znaków diakrytycznych. Regulamin 6.1   /splend

Edytowane przez splend
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium 54 litrowym z wymienionych przez Ciebie ryb to ewentualnie można trzymać otoski. Dla wszystkich pozostałych ryb to akwarium jest za małe.

Druga rzecz to nawet jak byś miał akwarium 1000 l to i tak te ryby nie mogłyby być razem ponieważ mają różne wymagania co do parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym zostawił bocje i malonezje?

Bocje - jakie? Jeśli to bocje wspaniałe to potrzebują one akwarium co najmniej kilkaset litrowe. Raz że ryby te osiągają w akwariach do 20 cm długości, a dwa że są to ryby stadne i powinno się je trzymać w ilości co najmniej kilku sztuk. Wyobrażasz sobie w akwarium 54 litrowym stadko tych ryb?

Również dla molinezji takie akwarium jest za małe. Poza tym bocje i molinezje mają inne wymagania co do parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czytałem o jakiś wyliczeniach na centymetr wody ale nie rozumie tego.

Nie ma jakiegoś jednego konkretnego przelicznika co do centymetrów ryby na ileś litrów wody. To zależy od wielu czynników, a przeliczanie np: 1 cm ryby na 1 l wody jest po prostu bzdurą.

 

To jaką obsadę można by polecić do Twojego akwarium jest zależne od parametrów wody takich jak pH, GH, KH. Nie znając tych parametrów nie można dobrać ryb.

 

Tu masz temat o przykładowych mieszkańcach niewielkich akwariów http://forum.superakwarium.pl/topic/10894-przyk%C5%82adowi-mieszka%C5%84cy-akwarium-ok-20-35l/ Poczytaj może znajdziesz coś co Cię zainteresuje. Jedna tak jak wspomniałem to co będzie mozna wpuścić do Twojego akwarium będzie zależało od parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...