Jump to content

obsada 200l

kaziolo
 Share

Recommended Posts

Moje akwarium 200l z dużą ilością roślin nawożonych CO2 niestety nie mierze parametrów wody temperatura zbiornika to 25stopni. moje pytanie brzmi czy dobrze dobrałem obsadę, czy mogę jeszcze coś dorzucić czy jest ich za dużo. proszę o odpowiedz

obsada:

8x neon czerwony

2x prętnik karlowaty

2x górami mozajkowe

4x skalar

1x bocja wspaniala

2x mieczyk

3x glonojad zloty

4x ślimak Hellenka

moje pytanie brzmi czy dobrze dobrałem obsadę
Nie. Masz ryby o różnych wymaganiach co do parametrów fizyko-chemicznych wody. 

W tej chwili co można stwierdzić to to że dla czterech skalarów to akwarium jest za małe. Tak samo dla bocji wspaniałej ponieważ jest to ryba stadna i powinna być trzymana w ilości co najmniej kilku sztuk.

Co do reszty ryb to będzie można stwierdzić które z nich ewentualnie będą mogły zostać jak będą znane parametry wody.

parametry dostosuje pod te rybki tylko czy mogę je tak trzymać i czy coś dorzucić

Nie dostosujesz ponieważ tak jak napisałem wyżej masz ryby o różnych wymaganiach.

• 2 weeks later...

W tej chwili co można stwierdzić to to że dla czterech skalarów to akwarium jest za małe. Tak samo dla bocji wspaniałej ponieważ jest to ryba stadna i powinna być trzymana w ilości co najmniej kilku sztuk.

Tu masz odpowiedź. Uczyniłeś już jakieś kroki, aby to poprawić?

Mieczyki mają inne wymagania co do parametrów wody niż reszta obsady. Mieczyki twarda i zasadowa. Reszta miększa i kwaśna.