Skocz do zawartości

Rozmiar dodanych zdjęć a czytelność forum


Emiel Regis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tematu zdjęć to miałbym pomysł na jedno ułatwienie pracy moderatorom. Ludzie nie wiedzieć czemu ładują zdjęcia nie patrząc na ich rozmiar, a później całe forum sie rozjeżdża. Może dałoby się ustawić odgórnie ograniczenie na rozmiar zdjęcia i wtedy problem by znikł. Każdy przed wrzuceniem zdjęcia sam by musiał zadbać o jego wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie wiedzieć czemu ładują zdjęcia nie patrząc na ich rozmiar

A mnie zaczyna irytować powoli, że w galerii zbiorników autorzy dają te same zdjęcia co i w temacie "zdjęcia rybek" w rezultacie mam wrażenie, że jedno od drugiego niczym się nie różni a przysparza aby więcej roboty moderatorom i jest porozrzucane to wszystko po dwóch różnych działach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin: "17. Grafika wklejana do tematu nie może być większa niż 640x480px."

No, 640 x 480 to jest tak małe że wszyscy łamią ten punkt, razem z moderatorami, także dość archaiczny zapis. To chyba jeszcze z czasów jak komórki nie robiły zdjęć; )

 

W każdym razie nie chodzi mi o to czy coś jest w regulaminie czy nie. Po prostu jakby się dało na sztywno zablokować maksymalną wielkość zdjęć to byście mieli mniej pracy (np przy zmniejszaniu i dawaniu ostrzeżeń). Jednak to już jest pytanie do administratora czy da się coś takiego ustawić w panelu administracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakim systemie opiera się to wszystko, ale np są fora gdzie wrzucając bez znaczenia jakiej rozdzielczości zdjęcia, sytem automatycznie dostosowuje ich wielkość do konkretnych rozmiarów ewentualnie jeżeli oryginalny obraz jest większy niż ten który widać można na niego kliknąć i w osobnym oknie zobaczyć pełną rozdzielczość. może coś takiego by się sprawdziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja do tej pory wrzucałem same 800x600. Myślę że taka rozdzielczość jest już bardziej optymalna. Domyślam się że określona rozdzielczość zdjęć ma uchronić ludzi od żmudnego przewijania ;P Ja mam rozdzielczość pulpitu 1280x1024 i nie jest to wcale rarytas w dzisiejszych czasach więc myślę że można by było wnieść poprawkę do regulaminu... gdyby zrobić ankietę środowiskową na tym forum to myślę że większość osób miałaby powyżej 1024x768 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...