Skocz do zawartości

Dodatkowy wewnetrzny filtr.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak widac nizej filtruje wode moim rybka jbl'em e900.

Przy okazji wzrostu NO2 i NO3 w moim swierzym akwarium sprzedawca zaproponowal mi ciekawe rozwiazanie problemu.

Wiec... wewnetrzny filtr taki jak ten tj. Aqueael Turbo 650 L ... http://www.allegro.pl/item650288208_fil ... l_hit.html ... w ten sposob mamy dodatkowe medium filtrujace mechanicznie i pojemnik gdzie mozemy zastosowac odpowiedni wklad filtra potrzebny w razie "W" bez ingerencji w kubelek. Moim zdaniem fajne rozwiazanie.

 

Pytanie : jak to widzicie ?

 

Ps. Dla mnie najnieprzyjemniejsza wada tej propozycji jest filtr w akwarium a tego jak najbardziej chcialem uniknac (zasmieca widok).

 

Moze ktos bedzie znal inne rozwiazanie problemu?

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam ten filtr.Jest cichy i bardzo wydajny.Woda jest kryształowo czysta.Ma bardzo dobre napowietrzanie.Jedyne co mi pływa w wodzie to bąbelki powietrza.Możesz kierowac strumieniem wody dzięki specjalnej nasadce.Do pojemmnika możesz wkładac różne media filtracyjne, ja narazie mam oryginalny zeolit i węgiel ale planuje dołoży jakąś włókninę.Jest trochę duży ale jak sie posadzi przed nim moczarkę czy jakieś inne dobrze rozgałęziającą się roślinę (moczarka) to go nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

by tematow nie zakladac o tym samym podłącze sie tu :), jestem w trakcie zakladania akwa 60L mam filtr FAN-1 (60-100L ) + deszczownia i podłaczony 2-gi filtr jest to taki starej generacji brzęczyk +filtr (taki z 2 szklanych rurek z gabką) i do tego podłączony kamien napowietrzający. Pytanie mam następujace: czy nie przesadzam z filtrami i napowietrzaniem? Czy jest możliwe by wyniku zbytniego napowietrzenia cos złego stalo sie z wodą ?

Teraz mam akwa 30L od jakis 6-7 miesięcy ale moja wiedza o akwarystyce siega lat 80-tych :)) .

Dodam ze zaczynam bez starterow ,wczoraj wlalem nitrivec (to jaks mieszanka baktri oczyszczajacych z amonu i azotynow) po 24 godz wlałem AQUA PLANT b a jako ,,zaczyn" wrzuciłem tabletke pokarmową .Jutro mam zamiar posadzic roslinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by tematow nie zakladac o tym samym podłącze sie tu :), jestem w trakcie zakladania akwa 60L mam filtr FAN-1 (60-100L ) + deszczownia i podłaczony 2-gi filtr jest to taki starej generacji brzęczyk +filtr (taki z 2 szklanych rurek z gabką) i do tego podłączony kamien napowietrzający. Pytanie mam następujace: czy nie przesadzam z filtrami i napowietrzaniem? Czy jest możliwe by wyniku zbytniego napowietrzenia cos złego stalo sie z wodą ?

Teraz mam akwa 30L od jakis 6-7 miesięcy ale moja wiedza o akwarystyce siega lat 80-tych :)) .

Dodam ze zaczynam bez starterow ,wczoraj wlalem nitrivec (to jaks mieszanka baktri oczyszczajacych z amonu i azotynow) po 24 godz wlałem AQUA PLANT b a jako ,,zaczyn" wrzuciłem tabletke pokarmową .Jutro mam zamiar posadzic roslinki.

Istnieje możliwość,że poziom tlenu w zbiorniku będzie za wysoki i może to stać sie niebezbieczne.A każde z akcesoriów jakie są wymienione napowietrzają wode. Sama deszczownia poradzi sobie z napowietrzeniem wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...