Skocz do zawartości

Światło i pielęgnacja kabomby


2001maja2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam sobie dwie piekne dorodne kabomby oraz moczarki wąskolistne.Myśle że mojego światła wystarczy dla tych roślin,ale wole się spytać specjalistów ;).Kabombe kupiłam przy okazji,ale to nie jest tak że nie znam roślinki i kupuje bo ładna,nie.Gdy sprzedawca powiedział że to kabomba przypomniałam sobie co o niej czytałam że lubi dużo światła i oczywiscie że szybko zużywa pokarm.Otóż od nośnie tej roślinki mam kilka pytań:

1.Czy moje światło wystarczy dla kabomby?(12-13Volt w diadach ledowych-nwm ile to wyjdzie na waty,ale na pewno więcej)

2.W jakiej  wodzie dobrze czuje sie kabomba?Czytałam że od miękkiej po średnio twardą i do lekko zasadowej.(moje PH:7,5 GH:ok.20(zbije wodą d.)

3.Czym nawozić kabombe?Jak w zoologu pytałam o nawozy to polecono mi wegiel w płynie-co myślicie?

Tu na dole akwarium z włączonym oświetleniem.(świece od 7:00 do 17:00-wystarczy?)

4.Ile świecić w akwarium dziennie?

post-22156-0-17286200-1421087965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej kabombę wykończy Ci te tornado z bąbelków. Raczej nie lubi ona "majtania" prądem wody, a ten wężyk od napowietrzania możesz spokojnie odłączyć.

Oświetlenie 10h dziennie jest wystarczające.

Z nawozów carbo, odrobinka potasu, z czasem trochę makro. Nurzaniec lubi jak ma skąd korzeniami zassać nawozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...