Skocz do zawartości

Co to jest i jak to zwalczyć


nieprzesiadalny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mam zbiornik z bojownikiem 20 L netto na ziemi ogrodowej. Ok tygodnia temu pojawiło się na roślinach coś takiego jak na zdjęciu.

 

Akwarium dojrzewało 1 miesiąc bez "zwierzyny".

Oświetlenie 26W na 20 L netto, światło 6 godzin dziennie

Bimbrownia CO2 działa od 2 tygodni

Podawane codziennie: potas i carbo w płynie.

 

Przejrzałem google (glony, zielenice, krasnorosty) i nieznalazłem odzwierciedlenia w zdjęciach co to może być.

 

Przenoszę do odpowiedniego działu.

/ Luna

post-21741-0-24427900-1421072019_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu udało się nabyć dodatkowe testy i tak:

 

pH - 8,0

kH - 18

gH - 20

NO2 - 0,0

NO3 - 0,0

PO4 - 0,1

Co2 - bimbrownia

Oświetlenie 26W na 20 L netto, światło 6 godzin dziennie, ale juz niebawem bedzie 13W

 

To zielone coś nadal sie rozwija. Brak czasu na podmiany wody, ale trzeba się solidnie za to zabrać.

 

Mam do was jeszcze jedno pytanie na czym polega mechaniczne czyszczenie roślin z tego czegoś, no bo przecież chyba nie każdy listek wycierać, czy lepiej wyciąć do "pieńka" :) i czekać na nowy rozrost roślinek, całkowite usuwanie raczej odpada, bo podłoże na ziemi ogrodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]NO2 - 0,0

NO3 - 0,0

PO4 - 0,1

Co2 - bimbrownia

Oświetlenie 26W na 20 L netto, światło 6 godzin dziennie, ale juz niebawem bedzie 13W[...]

To w sumie jest odpowiedź na Twój problem. Nie nawozisz niczym poza potasem i węglem (no i ziemia na spodzie). Żadnych macro, micro - nic. Do tego ponad 1W/l światła.

Polecam dokładną lekturę TEGO tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...