Skocz do zawartości

Tropical - Cichlid & Arowana, medium sticks


Emiel Regis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje rybki w miarę chętnie to jedzą, nawet Mieczyki widzę, że mają ochotę tylko oczywiście do pyska im to nie wejdzie więc tylko próbują skubać albo czekają, aż większa rybka sie za to weźmie i coś wypluje to one wtedy mogą; )

 

Sticks to są takie pałeczki (walec o wymiarach około 3mm średnicy i 10mm wysokości) więc coś innego niż granulat dla pielęgnic. No i przede wszystkim to nie tonie tylko utrzymuje się na powierzchni.

 

U mnie to wygląda tak, że gdy wrzucę taką pałeczkę do akwarium to któraś z większych rybek ją łapie całą do pyska, kilkanaście sekund gryzie, fragmenty jedzenia jej wylatują, a resztę albo już dogryzie do końca i połyka albo wypluwa takie już mocno pogniecione i za chwile znów łapie do pyska, i albo w końcu sie poddaje albo dojada w ten sposób do końca. Wygląda to tak jakby się z tym męczyła... Choć może lubi tak, pies lubi jak sie da mu kość i się z nią pomęczy zanim zje. Ale nie wiem czy to dobre porównanie; p

W każdym razie spróbuje iść za radą i moczyć przed podaniem to powinno im być łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej wielkości jest Nesquik także może napisz po prostu wymiary; ) Też zacząłem łamać na mniejsze tak żeby miały długość 0,5cm ale i tak to jest bardzo twarde. Bardziej o twardość tego mi chodzi niż rozmiar bo do pyska im spokojnie wchodzi. Rybki już przybydliły; ]

 

 

shadow2525, bardzo słuszna uwaga bo faktycznie te pałeczki w trakcie dłuższego kontaktu z wodą rosną i lepiej żeby to się nie działo po połknięciu... Nawet nie chce sobie wyobrażać jak wygląda rozsadzona ryba: |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulki mają 5x5mm ale dwukrotnie zwiększają swoją powierzchnię po chwili w wodzie Jak wygląda rozsadzona ryba? chłopie flaki oczy mózg wszystko rozbryzgane... szyby zachlapane ajj szkoda słów! :( a tak na poważnie, shadow2525 miał na myśli to, że wewnętrznie rybkom chyba popękały "bebechy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawy widok, zwłaszcza jak rano wstajesz i 70 % twojej obsady nie żyje . Trauma :(

mój początek był lepszy miałem aq 70l kupiłem sobie rybki ok 15tu nie będę pisał jakie;p wieczorkiem je nakarmiłem i tak myślę że podkręcę im temperaturę , miałem grzałkę z termostatem a na niej widniało 25 stopni i myślę to troszkę mało i podkręciłem do 29 tylko szkoda że nie miałem termometru , rano wszystkie rybki ugotowane temperatura wody 35 stopni;/

to był najcięższy dzień z mojego akwarystycznego życia od tamtej pory 3 razy czytam później raz robię;p dziękuje;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulki mają 5x5mm

Hmm, dla kuli wystarczy podać promień bądź średnicę, ona nie ma pięciu wymiarów; p (chyba że miałeś na myśli hiperkulę xD) Albo chciałeś napisać, że mają 25mm i mi zostawiłeś mnożenie; p Ale to by były kulki giganty. Takie, że bym dla nich inne zastosowanie widział xD

 

Właśnie rozmoczyłem 9 pałeczek w szklance z wodą, po 3 na głowę. Podałem rybkom i mieszczą im się w pysku nawet takie nadymane kulki także lajt. Choć coś Zebra wybrzydza. Żeby każdy mógł coś pojeść to daję do tego jeszcze szczyptę płatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no moim zdaniem pokarm za duży dla twoich ryb , medium to chyba największy wymiar jest mini , midi i medium, trzeba rozgraniczyć wielkość pokarmu do wielkości rybek , a i nie każde pielęgnice pobierają pokarm z powierzchni, ja swoje do tego przyswajałem z miesiąc, przez głodówki , większość woli pokarm z toni. Nie wiem u mnie nic nie rozsadziło , ale shadow wyrazy współczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, na moim pudełku pisze "dla średnich pielęgnic", zresztą z tego co widzę na stronie Tropicala są tylko dwa rodzaje tych pokarmów: medium i [jeszcze większe dla dużych pielęgnic] large. W końcu to jest także dla Arowan to one mniejszego by już nawet nie zauważyły; )

Fakt, że z powierzchni wody jakoś mniej chętnie jędzą jednak łapią do pyska i nawet po napuchnięciu pałeczki w wodzie całkiem im to wchodzi więc chyba rozmiar jest w porządku.

Teraz moczę wcześniej pałeczki i lepiej im idzie rozdrabnianie ich. Zresztą ja je cały czas obserwuje więc jakby tylko coś się działo to zmienię pokarm.

 

W tej chwili rybki dostają:

a) płatki TetraMin

b) pałeczki Cichlid & Arowana

c) Wodzień

 

Wodzieniem to sie zajadają i z tego względu trochę nie wiem ile im tego dawać, momentalnie potrafią wyłapać z akwarium całą saszetkę Katrinexu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...