Skocz do zawartości

[125 L] Obsada akwarium biotopowego Peru(cw)


Janeczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium o wymiarach 80x35x45cm (długość,szerokość, wysokość). Akwarium zostalo zrestartowane okolo tygodnia temu (zwalczalem plage błotniarek). Podloże od spodu żwir na nim piach. Oświetlenie 2x swietlówka 12w chyba niewiem czy t8 czy t5 . Filtr dwu fazowy, pierwsza gąbka, druga ceramika. Woda silnie natleniana. Filtr jest aquela model turbofilter 1500 więc mam spory zapas filtracji. Ryby karmie pokarmem suchym tropicala teravit 1 raz dziennie łyżeczka lu paczka zywych larw komara. Obecna obsada:

-2X skalar

-6x neon innesa

-6x tetra czarna (żałobniczka)

-1x ślimak ampularia

Z roślin tylko żabienica.

W planach:

-6x neon innesa

-12x kirys lamparci lub 6x kirys lamarci i 6x kirys psującydo biotopu peru

-6x otosek przyujściowy

-kabomby

-nurzaniec

-i jakaś roślina z tego biotopu podobna do mchu jawajskiego

-jeszcze jedna ampularia

-4x antenom hellena

-swiderki

-krewetki red chery

Wystruj baniaka to kamienie znad Bałtyku (wygotowane) korzenie i bujna roślinność,chcem uzyskać efekt spokojnej zatoczki. Jestem otwarty na wszelkie porady oraz propozycje fauny i flory akwarystyką zajmuję się od ponad roku więc jestem jeszcze zielony. Ph nie znam jak tylko sprawdze podam oraz dorzuce zdjecia w najbliższym czasie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Janeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

 

Podloże od spodu żwir na nim piach


Piach i tak spadnie na dno a żwir wyjdzie na górę.
 

 

Oświetlenie 2x swietlówka 12w chyba niewiem czy t8 czy t5


Jeżeli standard to masz T8
 

 

Woda silnie natleniana


Rozumiem że puściłeś "bąbelki"? Jeżeli tak  to nie potrzebnie , wystarczy ruch tafli, który wymusisz przez skierowanie wylotu filtra w górę. 

Co do obsady, to już niech wypowiedzą się spece, ale moim zdaniem Inessa i Skalar chyba nie idą w parze z temperaturą. Reszta obsady.... poczekaj na wypowiedzi tak jak mówiłem speców ;)

EDIT:  Świderki i ampularie  będą przekąską dla helenek :D

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki jeśli chodzi o podłoże to dalem zwir a na to dośc duża ilość piachu żeby się przed tym zabezpieczyć to oswietlenie posiadam t8 a jesli cjodzi a skalara to sma nie jestem pewien ale dostalem 2 w prezencie i nnewiemnewco zrobic bo oddac nie mozna

 

Pierwsze co zrób to dostosuj się do regulaminu i zacznij pisać poprawnie. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z planowaną obsadą bo najpierw tą trzeba uporządkować. Trochę za dużo tego.
 

 

Ph nie znam

 

A jakieś parametry w ogóle znasz? Od tego trzeba zacząć planowanie obsady
Kiedy było zalane akwarium?
 

 

bo oddac nie mozna

 

Na skalara to za małe masz akwarium, więc chyba będzie trzeba go oddać 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze na skalara za male ale w tym problem ze nie mam komu oddac w zoologicznych nie przyjmuja a znajomi albo w akwa miejsca nie maja albo nie chca jesli chodzi o parametry t jak tylko bede mial testy to podam akwarium zalane od ponad tygodnia a juz sie pojawily pierwsze glony woda musi byc dobra bo chodowalem przez dlugi okres czasu gupiki pawie oczko ale i tak bede robil testy

 

Regulamin 6.1. Już więcej razy powtarzał nie będę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium zalane od ponad tygodnia

 

Wielki błąd, że wpuściłeś ryby. Poczytaj o cyklu azotowym.

 

 

woda musi byc dobra bo chodowalem przez dlugi okres czasu gupiki pawie oczko

 

 

Nie kumam tego argumentu. I używaj znaków interpunkcyjnych ponieważ ciężko się czyta twoje odpowiedzi.

 

 

 

w tym problem ze nie mam komu oddac

wystaw na znanym nam wszystkim portalu aukcyjnym za symboliczną złotówkę.

 

 

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gupiki to sa strasznie czułe na parametry wody, jeśli parametry są złe to gupiki zdychają a chodowałem je ponad rok. A jeśli chodzi o to że po restarcie wpuścił em rybki to musiałem bo nie posiadam drugiego baniaka.

Edytowane przez Janeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Neony wymagają innych parametrów wody niż gupiki. Więc jeśli gupikom było dobrze (tego nie wiemy bo nie znasz parametrów) to neonkom będzie źle.

2. Neonki to ryby ławicowe więc minimum 10.

3. Na skalary akwarium za małe.

4. Nie wiem jakie są u Ciebie zoologiczne ale u mnie każdy przyjmuje ryby, zwłaszcza za darmo.

5. Nie baw się w łączenie podłoża piach + żwir jeśli masz lub chcesz mieć kiryski.

6. Kup testy kropelkowe i poczekaj aż akwarium dojrzeje, inaczej będziesz stałym bywalcem działów glony i choroby.

7. To że ryba od pół roku nie zdycha lub nie blaknie to nie argument. 

Edytowane przez zibi6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir jest gładki więc nic nie będzie gupikow nie ma a neonek ani jeden nie zdechł mam jeszcze 2 czerwone więc jest ławica 6 sztuk sklarów chcem się pozbyć ale nie wiem jeszcze jak kombinuje byłem w trzech i w zadnym nie przyjmują :(
A ryby dopiero za miesiąc będę dokupywać po 10 po testy i pare pierduł i się zastanawiam nad zastosowaniem bacto active tropicala

 

Nie CHCEM ale MUSZEM ostatni raz upomnieć. Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewasz dużo mniej tak naprawdę.

Mamy identyczne akwaria. Ja do swojego zużyłem 20 kg piasku co mnie kosztowało 10zl.

Przy takich proporcjach jak u Ciebie, prędzej czy później żwir i tak wyjdzie.

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...