Skocz do zawartości

Zieleniak


kolat66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa 90x40x40
 
Oświetlenie belka aquanova 2x39w.
 
Filtr Jbl 901i
 
Co2 z butli 1,5 podawane przez reaktor na rurowy własnej konstrukcji.
 
Podłoże ADA amazonia new.
 
Grzałka 200 w Aquael Gold.
 
Zastosowane nawozy Rataja , Bioflor , Makron , Colour Fe+.
 
Rośliny:
Mały Heniek,3 rodzaje mchów , 3 rodzaje microsorium , 2 gatunki zwartki reszty nie pamiętam.
 
Ryby i inne:
 
x krewetek FR, 20 amano, 10 otoskow, 20 rasbor maculata, 15 microrasbor galaxy, pare Helenek.
 
Parametry wody nie mierzone.
7qgJovY.jpg
 

 

Porawiłem zdjęcie, żeby było widoczne. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik piękny, lubię takie kompozycje i klimaty :)

Wnioskuję, że do początkujących nie należysz ;)

 

Niestety opis zbiornika... jakiś taki nijaki, jakby od niechcenia :(

Rozumiem, że zaawansowani akwaryści czasem nie mierzą parametrów, jeśli już znają je "na wylot" i nic nie zmieniają. Ale tu w galerii to jednak ciekawi jesteśmy jakie one są  ;)

Jak stary jest zbiornik?

Jakieś problemy z podłożem, nawożeniem, glonami? Czy wszystko było i jest pięknie i bez wad? ;)

Ciekawi mnie to, bo czasem się człowiek namęczy a i tak wiecznie coś jest nie tak z baniakiem. A tu taka ładna sztuka i pierwszy mój wniosek, to że "tak po prostu wyszedł i już" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za miłe słowa pod adresem baniaka.Parametrów wody nigdy nie mierzyłem i raczej mierzyć nie będę.Zbiornik wystartował 14.10.2014r.

Problemy małe były z glonami spowodowane moim zdaniem lipna linią nawozową którą stosowałem,po zmianie na nawozy Rataja wszystko się ustabilizowało.Wcześniej doświadczenie zbierałem na dwóch około 30 litrowych kostkach(polecam każdemu,kto chce zająć się z sukcesem większym zbiornikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów wody nigdy nie mierzyłem i raczej mierzyć nie będę

Szkoda, nie wiadomo czy mieszkańcy żyją w wodzie o odpowiednich parametrach ;) (może w ogóle ich tam nie powinno być...). Jak dla mnie, brak bieżącego badania podstawowych parametrów chemicznych wody - wielki minus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie wiadomo czy mieszkańcy żyją w wodzie o odpowiednich parametrach
 

Tak, na pewno razborki, które lubią miękką i kwaśną wodę żyją w odpowiednich parametrach razem z danio, które lubią twardszą i lekkko zasadową wodę :)

Masz nieodpowiednią obsadę, nawet nie trzeba parametrów, bo ryby mają inne wymagania. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...