Skocz do zawartości

Nowe akwarium


Aris1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) w domu zostało zakupione akwarium 250l od innego kolesia :P akwarium jest ojca ale chyba musze sie nim troche zajac. Chciał bym się dowiedziec czy są w Nim trzymane odpowiednie ryby. 2 welony 2 pielęgnice (są to raczej akary z maroni takie białe z czarnymi kropkami) 4 pięlęgnice zebry i 2 małe( co do tych nie jestem pewien czy są bezpieczne dla innych bo czytałem że są agresywne) 1 glonojad taki większy z 15-20 cm jeden mniejszy siedzi cały czas w ukryciu jeszcze jeden mały coś w rodzaju sumika chyba i 2 malutkie glonojady z 2 cm może ;> Podpowiecie mi czego się pozbyć do dokupić? dorzuce zdjęcie akwarium 

 

 

Witamy na forum.

Przenoszę Twoje pytanie o obsadę do odpowiedniego działu.

Dbaj o pisownię.

/ Luna

post-22126-0-57698700-1419367740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to wygląda to sorry, ale koszmarnie. Te wszystkie porcelanowe pseudo ozdoby powinny być usunięte z akwarium. Podłoże koszmarne dla pielęgnic i ryb dennych - powinien być piach taki choćby jak do piaskownic. Obsada też pozostawia wiele do życzenia.

 

Szczerze to trudno tu cokolwiek doradzić co do ewentualnej obsady, tym bardziej że nie są znane parametry wody. Ja bym może próbował o ile parametry wody byłyby odpowiednie, pozostać z tych ryb które teraz są w akwarium przy pielęgnicach zebrach. Ale niestety wtedy podłoże do wymiany, no i zamiast tej ceramiki dać jakieś korzenie.

Rośliny w takim akwarium musiałyby być mocne i dobrze osadzone w podłożu, aby ryby ich nie wykopywały.

Poza tym pielęgnice te szczególnie w okresie tarła są bardzo agresywne, przez to zalecane jest aby je trzymać w akwarium jednogatunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko może zostać wymienione. Chce aby w akwarium było bardziej kolorowe gatunki które mogą żyć razem. Elementy mogę usunąć obecnie są dwa korzenie i zostały dokupione 4 rośliny. Podłożę mogę wymienić. W takim razie co trzymać z pielęgnicami? lub mogę je oddać ale w takim razie jakie wtedy zakupić? Temperatura wody 24-26 stopni. I zakupiłem nowy napowietrzacz 200-300l ponieważ poprzedni właściciel miał 150-200 i ryby wydawały sie ospałe i cały czas przy gorze wody, teraz ożyły :) Więc jak zrobić to akwarium bardziej kolorowe? Co wyrzucić? Co oddać? co wymienić? Co zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wszystko może zostać wymienione. Chce aby w akwarium było bardziej kolorowe gatunki które mogą żyć razem.
No i za to już jest plus.

 

Tak jak napisałem wyżej podłoże lepsze by było piaszczyste, wtedy daje Ci to dużo większe możliwości co do obsady.

Co do ryb to do tego litrażu można już dobrać bardzo fajną i kolorową obsadę, ale aby to zrobić niezbędna jest znajomość takich parametrów wody jak pH, GH, KH. Tutaj masz link do poczytania o testach http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

 

Możesz o różnych rybach poczytać tutaj http://forum.superakwarium.pl/forum/83-encyklopedia-ryb/ , być może zainteresują Cię jakieś gatunki które w przyszłości mogłyby się ewentualnie znaleźć w Twoim akwarium.

 

I jeszcze na koniec. Jeśli zdecydujesz się na restart akwarium to do ponownego zalania go możesz wykorzystać tą samą wodę, pozwoli to przyspieszyć dojrzewanie akwarium ( poczytaj o cyklu azotowym)

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...