Skocz do zawartości

Tłoczno troche :((


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów...

Mam zbiorniczek 335L ale troche kamieni korzeń żwir to troszke ucieka literków.......

moja obsada to:

3x glonojad

10x SKALAR

15x NEON

5x KIRYSEK

2x LABEO

6x SREBRNA MOLINEZJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4x CZARNA MOLINEZJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11X RASBORKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4X CZERWONE MIECZE

3x BOCJE WSPANIAŁE

dodam że nie kupowałem tyle.... ale miałem pewną uroczystość i pare znajomych do prezentu dokupili mi pare rybek a mianowicie te przy których są wykrzykniki...!!!!!!!

Teraz chyba mi troszkę obsade to popsuło i troszkę jest ich chyba za dużo...... co wy na to? a i jeszcze 5 gupików mi donieśli......... zapomniałem dopisać........... może tak zostać bo do sklepu pewnie nie wezmą a żal spuścić w biale coś:)...pzdr

 

Więc Panowie może powiecie co o tym sądzicie????.... pozdrawiam cieplutko.

 

A i jak możecie powiedzieć Panowie to co jaki czas i ile wody podmieniać w baniaku???? nawet jak nie mam ubytków to wykonywać tą czynność???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie obsada się rozrosła... Co do razbory to faktycznie druga ławica. Jeżeli chodzi o labeo to też trzymał bym tylko jednego - przejawia agresywność w stosunku nawet osobników swojego gatunku. Bocja + kirysek to też trochę tłoczno przy dnie. I ostatnia moja uwaga to albo molinezje, albo mieczyki. powymieniaj jedno na drugie jeżeli sie da.

 

Co do podmian wody to musisz robić o ile chcesz mieć rybki zdrowe i w dobrej kondycji. Zaleca się podmiany 20-25% (67-84l) raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie może powiecie co o tym sądzicie????.... pozdrawiam cieplutko.

 

A i jak możecie powiedzieć Panowie

Chyba sie wiec nie zaliczam do grona ludzi ktorzy moga odpowiadac bo kolega woli panów... :D

co do podmian w tak duzym baniaku to nie trzeba raz w tygodniu. Mozna rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak też myślałem KOLEDZY :) coś muszę z tym zrobić...... sorka za Panów.... a napiszę też o Labeo mam dwa i no każdy myśli że będą agresywne... a tu o dziwo ... razem pływają razem jedzą i razem sie bawią ....nie zauważyłem jeszcze ani razu jak jeden goni drugiego wręcz przeciwnie chyba sie w sobie zakochali heh ...... więc myślę że będzie dobrze.... bocje z kiryskami żyją jak rodzina...... tylko na tej górze troche za dużo ich pływa.... no trzeba będzie zrobić selekcje i oddać pare......

no to dziękuję koledzy no i żywotności w waszych baniakach...:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nigdy nie wiesz, czy nie obudzisz się rano, spojrzysz w akwarium a tam spasione skalary i trzy trzęsące się neonki schowane głęboko w roślinach :D Oczywiście żartuję, ale nie wiadomo czy skalarom nie najdzie smak na żywą przekąskę. Mają skłonności do degustowania neonów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...