Skocz do zawartości

Pora deszczowa i sucha


Kirys123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na ryby żyjące w wodach klimatu podrównikowego (chyba) pory deszczowa i sucha wpływają pozytywnie. Plan polegałby na:

- dolewaniu wody w miesiącach zimowych,

- usuwaniu części wody w akwarium w miesiącach letnich,

- zmniejszaniu temperatury w zimie,

- zwiększaniu temperatury w lecie.

Dodatkowo w zimie można by częściej używać deszczowni, aby symulować ulewne deszcze.

Czy wprowadzenie planu o porze deszczowej i suchej ma jakikolwiek sens? Wiem, że w przeciągu tych pór roku zmieniają się parametry wody, co również starałbym się odwzorować. Zakładam ten temat w dziale "Rozmowy o wszystkim i o niczym", ponieważ nie wiem, w którym dziale mógłbym umieścić to pytanie.

 

Przenoszę do działu "Woda i środowisko wodne".

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomyśl o efektach świetlnych (burze i zachmurzenia),

 

Podmiany i tak musisz robić cały rok. Trzeba tylko pilnować dokładnie parametrów (przewodność, TDS i skład mineralny nie bardzo mam pomysł jak mierzyć w domowych warunkach).

Wydaje mi się to dosyć trudne do zrobienia (utrzymanie parametrów wody). Trzeba by jeszcze pomyśleć o tym co się dzieje z roślinnością i ilością garbników w wodzie.

Zimą (pora deszczowa) będzie więcej wody deszczowej (RO) ale również będzie miała ona dużo tego co zostanie zmyte z "pól". Skąd zaczerpnąć wiedzę o składzie?

Latem (pora sucha) warunki będą stabilniejsze.

No i jeszcze musisz wiedzieć jak się te pory rozkładają w ciągu roku. Kłopotem będą również okresy przejściowe.

 

Być może dla jakichś cennych gatunków warto byłoby coś takiego robić. "Normalne" ryby się przyzwyczają do stałych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...