Skocz do zawartości

Akwarystyka - początkujący hodowca ryb zaczyna przygodę!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otóż zaczynam przygodę ze zbiornikiem 30l, mam zamiar w nim trzymać gupiki lub bojownika. Wiem że zbiornik jest mały, lecz z tego co wyczytałem nadaje się dla gupików lub bojownika. A dla mnie jest idealny na początek! :)

 

 Lecz, zaniepokoiły mnie kilka pytań, na które nie znam odpowiedzi! Bardzo proszę o odpowiedź.

 

1. W wodzie dla ryb jest najważniejsze PH? Bo niektórzy podają tylko Ph, i dostają odpowiedzi typu " idealnie dla twojej obsady " itd. ? Czy wystarczy utrzymywać tylko PH ?

 

2. Warto stosować pojedyncze środki korygujące wodę? Np. Mam zbyt wielkie Gh, a za mało Kh to kupuję preparat Gh minus, Kh plus ? 

 

3. Za pomocą preparatów korygujących wodę po korekcie Kh lub Gh zwiększa lub zmniejsza się poziom Ph? Lub po korekcie Kh zwiększa/zmniejsza się Gh? ( jeśli używam preparatu/ woreczka do akwa. na jedną korekcje np. tylko na korekcje Kh ? )

 

4. Jaką dobrać roślinność / podłożę do akwarium? 

 

5. Do akwarium kwaśnego, zakwasza się wodę różnymi preparatami typu Ph minus , Kh minus.. itd. Czy kupuję się specjalną roślinność, podłożę aby zakwasić wodę?

 

 Ps. Proszę, wiem że to dużo, lecz nie chcę żadnych linków. Chcę odpowiedzi od was na każde z tych pytań. :)

 

 

Regulamin 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

/andy102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę żadnych linków. Chcę odpowiedzi od was na każde z tych pytań. :)

 

A ja chcę garnek złota od skrzata z końca tęczy ;) Czytanie linków nie boli.

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

 

Ewentualne korygowanie parametrów wody zostaw na potem, jak już akwarium dojrzeje (patrz: cykl azotowy), sprawdzisz parametry to będziesz myślał o obsadzie i dostosowaniu do niej wody.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty już ten zbiornik zalałeś i parametry skaczą, czy chcesz to wiedzieć "na zapas"?

Mam zalany od 1 tyg. i parametry mi skaczą szczególnie Ph! Czy po ukończonym dojrzewaniu zbiornika ustabilizuje się Ph ?

 

Paskowymi 6 w 1, a Ph do tego osobno kropelkowymi.

I nadal skaczą, może to przez dojrzewanie akwarium, bo dopiero 1 tyg. stoi zalane?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż akwarium dojrzeję, jeśli wachania Ph nie przestaną skakać ( a wyczytałem, że powinny przestać ) poradzę się o dalesz rady :)

 

I jeszcze mam jedno pytanie, z ciekawości.

 

1. Jak zrobić wody kwaśne, poprzez specjalne preparaty? Czy roślinność/ żwir dobrany do zakwaszania wody?

 

 I jak w takich kwaśnych zbiornikach utrzymywać np. 6 Ph wody, jeśli kranówka to 7 - 7,5 ph?

 

2. Czy przy obniżaniu Ph wody, pomaga dozowanie Co2?

 I ostatnie pytanie, co to jest bimbrownia Co2? Czy to jest to : ?http://allegro.pl/hydor-turbo-dyfuzor-co2-i4788937664.html 

 I jak tego używać? I czy tym można zbić Ph ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak zrobić wody kwaśne, poprzez specjalne preparaty? Czy roślinność/ żwir dobrany do zakwaszania wody?

Mnie się udało za pomocą wody RO i torfu do filtra.  A odnośnie podłoża to polecam piach, o wiele lepiej się prezentuje w małym akwarium ( sama zmieniłam z bazaltu na piach w 25l) ;)

Poczekaj jeszcze jakiś czas z tym Ph, u mnie też było na początku różne ( zeszło mi z 7,8 na 6,8) :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...