Jump to content

[112l] Ogólne

kropka207
 Share

Recommended Posts

Witam, jest to moje pierwsze akwarium o tym litrażu (112l). Założyłam je według wskazówek zaczerpniętych z tego forum oraz przede wszystkim za pomocą mojego kolegi :  Krzysiek1702 :)

Założone 6.09.2014r.

Wymiary: 80x35x40

Filtr: Aquael Midikani 800

Grzałka: 100w firmy Atman

Oświetlenie: 2x 18w 6500k

Podłoże: Piach

Dodatki: Korzeń, kokos, 2 kamienie typu dragonstone, szyszki olchowe, liście dębu(?)

Rośliny: microsorium thin leaf, limnophila sessiliflora, nadwódka ( w kiepskim stanie),valisneria, 2 gałęzatki- to by było na tyle z nazw, które pamiętam :)

Zwierzęta:  1 bojownik typu double tail, 18 razbor klinowych, 2 kiryski julli ( w planie 6szt), 1 zbrojnik niebieski

Temperatura: 25 stopni

Parametry:   GH     8

KH     7

NO2   0

NO3   0 (nie wiem czemu :/)

PH     7

PO4   1,5

Nawozy :  Carbo, Makro green firmy aqua art + ostatnio dołożyłam kulki glinkowe firmy jbl

Póki co problemy małe problemy z sinicami, nadwódką, która ma dziury w liściach, a reszta roślin też niestety marnieje.  

Komentarze mile widziane :)    

post-21156-0-27390400-1416849252_thumb.jpg

post-21156-0-38233700-1416849256_thumb.jpg

• Like 1

Ogólnie akwarium prezentuje się bardzo estetycznie. Widać, że aranżację masz dobrze przemyślaną, każda rzecz ma swoje miejsce ;)

No i moja ulubiona obsada :D Bojownik z razborkami... Aż mi się na sentymenty zebrało... :)

Zbliżenia bojownika, zwłaszcza gdy prezentuje swoje wdzięki, mile widziane :D

Ja nie pisałam, że musi budować gniazdo, tylko, że przy tej temperaturze podchodzą do tarła, a raczej nie trzyma się ryb na stałe w temperaturze "tarłowej".

25*C jest odpowiednie dla bojownika, aczkolwiek nie poniżej, ale tu się chyba nie będziemy o to sprzeczać ;)

No ja się trochę posprzeczam bo te bojki hodowlane pochodzą od Betta splendens, który w naturalnym środowisku występuje na polach ryżowych gdzie temperatura może przekraczać 30°C. To bardzo płytkie, ciepłe wody i raczej powyżej 25°C.