Skocz do zawartości

Chora rybka welon.


Marcinva
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Koleżanka posiada dwa welony w akwarium około 150-200L wczoraj byłem u niej no i mówi że rybka jest chora a daleko ma do miasta aby z nią jechać aby się dowiedzieć dlatego pisze na forum.

Rybka ma na welonach i na płetwach takie krwiste czerwone zyłki i takie kawałki jak by pleśni na tej krwi na welonach, pod spodem też ma takie czerwone kropki krwi

 

Zrobiłem wczoraj zdjęcia ale miałem przy sobie tylko telefon więc nie wiem czy ktoś się dopatrzy ale w razie czego dodaje link do zdjęc

 

http://imgbox.com/g/3Y2K6GeZO3

 

Czy ktoś wie jaka to jest chroba ? pleśniawka ? skąd te czerwone zyłki krwi i kropki ?

 

Proszę o pomoc w imieniu koleżanki.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Marcinva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło mi się bardzo przykro na widok tego welona...

Zastanawiam się dlaczego tyle osób czeka tak długo, zamiast coś zrobić, gdy zmiany chorobowe są niewielkie...?

Pomijam fakt warunków w jakich żyją te welony. Pewnie wiele osób coś tu napisze w tej kwestii...

Nie podajesz prawie żadnych informacji o zbiorniku, a to pierwsza rzecz, żeby jak najlepiej pomóc rybkom. Więc jak możesz, to zrób to według tego tematu:

http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

 

Na zdjęciach widać zaawansowaną martwicę oraz jakieś nacieki (bakteryjne, wirusowe albo grzybicze), trudno jednoznacznie określić jakie.

Proponuję (o ile koleżanka w ogóle chce ratować tą rybę):

- zakupić małe akwarium 20 litrowe

- nalać świeżej wody o odpowiedniej temperaturze

- zastosować Tetra AquaSafe (uzdatniacz), bo nie ma czasu czekać aż woda będzie odpowiednia; uzdatniacz ten na bardzo dobre właściwości regeneracji uszkodzonego naskórka oraz łagodzenia stresu, w takich sytuacjach.

- natychmiast przenieść chorą welonkę

- następnie (może być na drugi dzień) zastosować jakiś preparat o szerokim spektrum działania, ale o silniejszych właściwościach - na przykład SERA Omniforte

- do tego dobrej jakości witaminy - np. SERA Fishtamin

- na koniec doprowadzić akwarium ogólne do odpowiednich warunków do życia ryb akwariowych i bacznie obserwować drugą welonkę, czy też nie wykaże objawów chorobowych

 

Leczenie jak widać do najtańszych nie należy. Niestety, jeśli nie zapobiega się chorobom i nie trzyma się ryb w odpowiednich dla nich warunkach, zwykle kończy się to sporym wydatkiem na leczenie i niepotrzebnym cierpieniem ryb.

Na naszym forum znajdziesz (ty i twoja koleżanka) wiele informacji jak odpowiednio przygotować i dbać o akwarium.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...