Skocz do zawartości

Sprzedaż narybku - wasze doświadczenia


Gorzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam wolne akwarium 30L i myślę nad zrobieniem z niego kotnika. Z tym, że młode wyłącznie na sprzedaż, gdyż nie miałbym co z nimi zrobić. I tu pojawia się moje pytanie do bardziej doświadczonych w tej kwestii.

1. Czy w sklepach zoologicznych chętnie skupują narybek?

2. Jakie ceny proponują?

3. Duży odzew na olx, allegro?

4. Czy filtr w kotniku musi działać 24h/dobę, nawet jeśli nie ma w nim ryb? 

 

Chciałbym spróbować rozmnożyć pielęgniczki kakadu, kirysy i może neony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy od sklepu.

2. Zależy od gatunku - ogólnie nie opłaca się bawić w odchowywanie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu "ikrowych" maluchów popularnych ryb w oddzielnym akwarium.

3. Popatrz na allegro ilu jest kupujących przy poszczególnycg gatunkach, to będziesz wiedział.

4. Od chwili, kiedy wlejesz wodę z ogólnego do tarliskowego i wpuścisz tam tarlaki, to filtr powinien być włączony. Później przy samej ikrze i po wylęgu młodych też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Samego narybku żaden sklep Ci nie przyjmie. Podrostki prędzej, ale narybek nie ma szans.

2. Niektóre sklepy nie chcą przyjmować ryb nawet za darmo - obawiają się chorób.

3. Zależy od ryby i zaproponowanej ceny. Duże pielęgnice, zbrojniki, inne ryby typowo do większych akwariów - zainteresowanie praktycznie zerowe. Ja osobiście za grosze wydawałem młode bojowniki, endlery i zmienniaki plamiste - te poszły dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy jakiej ryby i od sklepu do którego chcesz zanieść rybki, narybku nie przyjmą ... raczej. 

2. Różne - zwykle pod uwagę jest brana sama ryba (gatunek), wielkość, kolor, kondycja,  itp. Sprzedawcy wolą brać za darmo lub taniej niż u nich w sklepie, też od nich zależy, możesz coś zasugerować.

3. Różnie.

4. Tak. 

Edytowane przez GupikBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Posiadam wolne akwarium 30L i myślę nad zrobieniem z niego kotnika. Z tym, że młode wyłącznie na sprzedaż, gdyż nie miałbym co z nimi zrobić. I tu pojawia się moje pytanie do bardziej doświadczonych w tej kwestii.

 

Chciałbym spróbować rozmnożyć pielęgniczki kakadu, kirysy i może neony.

Drugi cytat to żart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzo, stwórz najlepsze warunki dla rybek, które masz/chcesz mieć w akwarium ogólnym i uzbrój się w cierpliwość. Z czasem będziesz miał możliwość obserwowania tarła i za którymś razem coś się wylęgnie. Przy dobrym karmieniu, odpowiednim wystroju (sporo zakamarków) jest szansa, że do "wieku sklepowego" dorośnie kilka sztuk, np. pielęgniczek. Wtedy je oddasz i w zamian dostaniesz parę złotych lub pokarm (jeśli sprzedawca zdecyduje się w ogóle kupić te młode). W ten sposób ty będziesz miał mniej roboty (niż przy próbie utrzymania przy życiu narybku w oddzielnym akwarium), a i pielęgniczki będą mieć sposobność nauki opieki nad swoimi dziećmi.

Przy rozmnażaniu np. neonów jest wiele zachodu i trzeba spełnić parę warunków, żeby ryby w ogóle przystąpiły do tarła (chyba do tego gatunku pije Sławek) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart dlatego, że na odchowanie narybku chcesz przeznaczyć jedno 30l (!) akwarium. Jeżeli chcesz się bawić w hodowlę najlepszy byłby cały regał akwariów, inaczej to nie ma sensu i najlepszym wyjściem jest to co napisał kolega richter.

Druga sprawa, że mało wiesz o rybach i prowadzeniu akwarium, a chcesz się zajmować hodowlą ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Druga sprawa, że mało wiesz o rybach i prowadzeniu akwarium, a chcesz się zajmować hodowlą ryb.

Nie hodowlą. Chodzi mi o to, że jak od czasu do czasu miałbym kotną rybę lub ikrę to wtedy bym ją tam przekładał. Przecież takie sytuacje chyba nie są zbyt częste. Zwłaszcza, że jakoś specjalnie nie zmieniałbym wody, oświetlenia itd, żeby stymulować ryby do tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...