Skocz do zawartości

obszarowe nawożenie roślin


ibrachim12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nawozić tylko willow moss, mikrozoria i bolbitis. Kulek gt do akwarium nie dawałem. Myślę że rośliny tak dobrze mi rosną dzięki temu że dna w ogóle nie odmulam, po prostu na dnie akwa. zbierają się kupy itp. i rośliny to wykorzystują. Ale willow moss, mikrozoria i bolbitis są bardziej wymagające i im to nie wystarcza. Myślałem żeby dać nad nimi dodatkowe oświetlenie ale nie wiem jak mogło by to wyglądać. Jest jakieś nawożenie ”obszarowe” oprócz kulek gt? A nie chciał bym nawozić wszystkich roślin bo musiał bym robić przycinkę co 2 dni (teraz robię ok. 2 razy na tydzień).

 

Opis akwarium:

1. Litraż zbiornika. - 60l

2. Kiedy został założony /   czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb. - Akwa zakładałem 2 lata temu ale zepsułem dojrzewanie i zresetowałem akwarium jakiś rok temu już z 3 tygodniowym dojrzewaniem.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas. -Aquael fan 1 plus 24h na dobę.

4. Ilość i rodzaj roślin. - echinodorus, nóżaniec, cabomba, rogatek, ludwigia, christmas moss, willow moss, mikrozoria (nie wiem dokładnie jakie), bolbitis, lotosy tygrysie, gałęzatka, cryptocoryne balansae, nie wiem jak nazywa się reszta moich roślin.

5. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. - grzałka 50w, oświetlenie- świetlówka 15w, co2 nie mam.

6. Parametry wody ph - 7,6, kh - 5, gh - 10

7. Temperatura w zbiorniku - ok. 25*C
8. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody - jak woda wyparuje to dolewam nową, odmulanie - już bardzo dawno nie robiłem i uważam że nie jest konieczne, czyszczenie filtra - jak woda zaczyna słabiej lecieć to czyszczę

Dekoracje - 2 spreparowane korzenie

Podłoże - żwirek akwariowy

 

Tutaj są rośliny które chciałbym nawozić:975ba15880.jpg

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...