Skocz do zawartości

Problem z bojownikiem


jeziorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podlacze się do tematu, ponieważ ja też mam problem z bojownikiem syjamskim. Jest u mnie od roku i wszystko bylo ok. Od miesiaca plywa przy powierzchni wody, a od kilku dni kladzie się. Jak postukam w szybe to zrywa sie i płynie. Praktycznie nie schodzi do dna.
Mam 45 litrowe akwarium, a w nim 5 razbor, 5 neonow i 3 kiryski, no i bojownik. Mam sporo roslin.
Robilem testy paskami i wszystko w normie. Akwarium przykryte temperatura 26-27.
Ostatnio mialem problem z glonami i stosowalem takie kapsulki.
Moge sprobowac zrobic zdjecia, ale jaka moze byc tego przyczyna?

 

Witamy na forum.

Kilka rad na przyszłość:

- zadając pytanie należy podać maksymalną ilość informacji o warunkach, zbiorniku i parametrach,

- swoje pytania należy zadawać we własnych tematach, a nie podpinając się pod cudzy wątek (założyłam Ci osobny),

- na forum wymagana jest poprawna pisownia, mowa o tym w regulaminie, który zaakceptowałeś podczas rejestracji.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio mialem problem z glonami i stosowalem takie kapsulki.

Kiedy dokładnie te kapsułki zastosowałeś i co to za kapsułki?

 

 

 

Od miesiaca plywa przy powierzchni wody, a od kilku dni kladzie się

A tak dokładniej?

Od miesiąca się nie rusza z jednego miejsca przy powierzchni wody?

Kładzie się, czyli...? Na dnie poleguje, czy wygląda jak śnięta ryba przy powierzchni...?

Jakieś zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak snieta ryba i kladzie sie przy powierzchni. Od miesiaca siedzi za filtrem, bo tam jest najbardziej stojaca woda. Zdjecia zrobie jutro. A te tabletki to algocaps, ale wydaje mi sie ze juz wczesniej sie tak zachowywal. Co jeszcze moge sprawdzic?

 

 

Pisz poprawnie używając polskich znaków / splend

Edytowane przez splend
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że każdy dzień tu może mieć znaczenie, a nawet każda godzina? Do jutra to już możesz nie mieć co zbierać po tym bojowniku.

Za mało informacji podałeś, żeby mieć pewność co mu dolega.

"Testy w normie" to nic nie mówi. 

Czym karmiony bojownik był przez ostatnie parę dni?

Jak się zachowują pozostałe ryby?

Ile tych kapsułek zastosowałeś? 

Jaka filtracja?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testów jbl easy test:
No3 - 10
No2 - 0
Gh- >14 ale <21
Kh - 10
Ph - 7,2
Cl2 - 0
Pozostałe ryby czują się ok, nie widać aby coś im dolegało. Ryby karmię pokarmem Hikari micro wafers. Bojownik lubi ten pokarm. Kapsułkę rozrobiłem wg. instrukcji i wlałem do akwarium pół roztworu (na 50litrow).
 

Edytowane przez jeziorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bojownika mogłyby dużo powiedzieć.

To może być zarówno zatrucie, jak i przejedzenie.

Na pewno zastosuj kilka dni bezwzględnej głodówki.

Jak wyglądają porządki w akwarium? Podmiany wody, czyszczenie filtra. Kiedy ostatnio robione?

Niestety nie mam jak zrobić już zdjęć, ponieważ akwa jest w pokoju dzieci - a one już spią.

Wodę wymieniam co tydzień - 30 procent, przy tym odmulam dno. Ryb raczej nie przekarmiam, dostają raz dziennie szczyptę jedzenia z jednym dniem w tygodniu przerwy.

Przy okazji wymiany wody czyszczę i filtr. Wydaje mi się, ze na początku września miał już tendencję do przesiadywania   tuż pod powierzchnią wody, wtedy termostat był nisko ustawiony -24 stopnie, podkręciłem go do 26-27 i przez chwilę było dobrze. 

Zdjęcia zrobię jutro - generalnie jest duży ma b.ładny ogon. Jedynie co mnie zastanawia, to dość duże i wypukłe oczy - tak mi się wydaje porównując zdjęcia w google. NIe są jednak zabarwione, wydaje mi się, że są bardziej wystające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo bojownik jest już u ciebie?

Czy ostatnio coś się zmieniło w zbiorniku? Nowe ryby, dekoracje, rośliny? (w przeciągu 3 miesięcy)

Jaki żwirek jest w zbiorniku? Czy są sztuczne rośliny, zamki itp.? Czy są żywe rośliny?

 

Uwypuklone oczy mogą świadczyć o infekcji bakteryjnej. Masz jakiś osobny zbiornik na leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik jest od roku, jakies 3-4 miesiące temu wpuściłem od kolegi neonki i dokupiłem jedną razborę. Poza tym nie mam sztucznych roślin, zamków. Ostatnio mam problem (zdaje się, że po tych kapsułach) z roślinami. B. dobrze rośnie mi Echinodorus sp jaguar, anubias, lotos tygrysi pogubił liście, no i jeszcze jedna roślina, której nazwy nie znam również przestała rosnąć.

Niestety nie mam innego akwarium, żeby wpuścić bojownika do niego. 

Edytowane przez jeziorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, dzisiaj i tak już nic nie wymyślimy. Dzieci budzić nie wypada ;)

Jutro dobrze byłoby zdjęcia cyknąć - bojownika i akwarium. Profilaktycznie podmieniałabym też 20% wody. Tylko pilnuj, żeby nie była zimniejsza niż ta w akwarium. Bez osobnego zbiornika ciężko będzie leczyć.

Uzupełnij też do jutra resztę informacji z tego tematu:

http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

Mnie niestety jutro cały dzień nie ma. Ale może inni użytkownicy pomogą.

Tylko jak najwięcej informacji wypisz o zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...