Skocz do zawartości

Problem z roślinami.


Mati20009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam mam problem.. MIanowicie na roślinach od kąd włożyłem korzeń zaczął sie osadzać brązowy osad . Moge go ''strząsnąć'' lecz nie do końca.   

 

Dodatkowo na liściach pojawiają sie brazowe plamy..     Co to jest..?

 

Czy są to jakieś niedobory czy glony?

post-21536-0-97587200-1413921340_thumb.jpg

post-21536-0-99038800-1413921355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na okrzemki lub początki krasnorostów, ale bez opisu baniaka się nie obędzie i nikt Ci konkretnie nie odpowie dopóki tego nie uzupełnisz ;)  
------>  Klik   http://forum.superakwarium.pl/forum-32/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Akwa 73l 50x35x40

2.Świetlówka kompaktowa 25w 6500k

3.Akwa stoi już ponad miesiąc.

4.Parametry wody:

NO3: 25

GH:12

KH:8

PH:7,6

NO2:0

5.Nawoziłem Carbo, K+, Classic, Macro red ,obecnie zmieniłem na nawożenie solami (w załączniku) + carbo

6.Nie podaje CO2 w najbliższym czasie planuje bimbrownie.

7.Zwierzat w akwa oprócz ślimaków jeszcze nie ma.

8.Podłoże to piasek kwarcowy a pod nim ziemia.

9.Filtr aquael turbo 350l/h z gąbką

 

 

+ co z tym robić??


+ świece 12h

post-21536-0-76713900-1413924779_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak na podawanie soli masz za mało testów, np. dążysz do uzyskania PO4 1mg/l a nie ma parametru PO4.
Możesz mieć za słabą filtrację, Aquael T350 jest za sałby do 73L. Z tego co pamiętam, miałeś zmienić- zrób to lub dodaj filtrację z biologią (np. ceramika). Usuń gnijące rośliny. Spreparuj może jeszcze raz korzeń.   Zmniejsz czas świecianie, max 10h.   Postaraj się nie ruszać podłoża i zrób (jeżeli jeszcze nie zrobiłeś w tym tygodniu) podmianę wody.

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak na podawanie soli masz za mało testów, np. dążysz do uzyskania PO4 1mg/l a nie ma parametru PO4.

Możesz mieć za słabą filtrację, Aquael T350 jest za sałby do 73L. Z tego co pamiętam, miałeś zmienić- zrób to lub dodaj filtrację z biologią (np. ceramika). Usuń gnijące rośliny. Spreparuj może jeszcze raz korzeń.   Zmniejsz czas świecianie, max 10h.   Postaraj się nie ruszać podłoża i zrób (jeżeli jeszcze nie zrobiłeś w tym tygodniu) podmianę wody.

Dołoże filtr aquael mini + , podmienie wode. A czy w sklepie akwarysycznym zrobili by mi  te wszyskie testy ?  ile by to kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołoże filtr aquael mini + , podmienie wode.

Kolejny wewnętrzny?  Kiepski pomysł ;)  Może jeden a porządny? Miałem Turbo 500 u siebie w 72L z koszem na biologię i naprawdę było ok. Rozważ taką opcję.  

I wygooglaj sobie zdjęcia okrzemków i krasnorostów- porównaj i dobierz. Krasnorosty często rosną w miejscu gdzie masz mocny ruch wody. 

 

+ A ta świetlówka to co to dokładnie jest?

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wewnętrzny?  Kiepski pomysł ;)  Może jeden a porządny? Miałem Turbo 500 u siebie w 72L z koszem na biologię i naprawdę było ok. Rozważ taką opcję.  

I wygooglaj sobie zdjęcia okrzemków i krasnorostów- porównaj i dobierz. Krasnorosty często rosną w miejscu gdzie masz mocny ruch wody. 

 

+ A ta świetlówka to co to dokładnie jest?

Dokładnie jest to taka wkrecana jak żarówka.  Pomyśle jeszcze z tym filtrem. 

 

Na krasnorosty mi to zabardzo nie wygląda bardziej na okrzemki, na szybach tez jest troche okrzemków, plus takie zielone kropeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki, akwarium dojrzeje i powinny zniknąć (nie myj filtrów pod wodą z kranu przypadkiem) i może być za słabe światło.

 

Kropeczki to zielenice i właśnie potrzebny jest test na PO4 ;-)

 

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...