Skocz do zawartości

72 Litry, pomoc w obsadzie.


xMarcinx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem jasnowidzem. Jakie akwarium? (wymiary i pojemność) Jaki filtr? Jakie oświetlenie? jakie podłoże?  Jaka grzałka? Jak zamierzasz dać jakieś dekoracje to nie dawaj nic sztucznego (może zmieniać parametry wody).

Edytowane przez ibrachim12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość jest w temacie ;) wymiary 60x30x40 (długość, szerokość, wysokość) podłoże to żwirek o grubości około 2-3mm. Będzie niedługo wymieszany z piaskiem :) Filtr Tetra Tec Ex700. Oświetlenie to 1x15W aquastar 10000, z ozdób jak narazie jest duży korzeń i kilka większych kamoli. Rośliny to mech jawajski, gałęzatka kulista, nurzaniec i jakaś kryptokoryna. Aktualna obsada fatalna (kiedyś nie zwracałem na to tak uwagi, teraz chcę to zmienić)

Sumik szkilsty 3szt.

Neon inessa 4 szt.

Kirys pstry 4szt.

Danio pregowane 1 szt.

 

Wiem, że to ryby stadne i powinno ich być więcej, ale chcę je prawdopodobnie oddać(oprócz sumików jeśli się da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma mieszanie żwiru z piaskiem? Żwir wyjdzie ci na wierzch. Bez piachu nawet nie myśl o kirysach nawet jak zapewniasz im odpowiednie parametry wody. Dla mnie dziwna koncepcja jeżeli chodzi o dobór ozdób ale może to jednak fajnie wyjdzie.Danio oddaj komuś masz za krótkie akwarium dla tych ryb.

 

Wysłane od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sumik szkilsty 3szt. Neon inessa 4 szt. Kirys pstry 4szt. Danio pregowane 1 szt.
Sumik szklisty to ryba stadna, a Twoje akwarium jest za małe na stadko tych ryb. Neony innesa również są rybami stadnymi. Twoje akwarium wielkościowo byłoby odpowiednie dla neonów, ale za to pH 7,9 jest zdecydowanie za wysokie.

 

Ciekawi mnie jakimi testami robiłeś parametry wody, bo szczerze to są trochę nietypowe. Przy takich twardościach masz tak wysokie pH.

 

Co do platek to tak: akwarium wielkością odpowiednie, pH może być, GH jest tak przy dolnych granicach, mogłoby być nieco wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...