Skocz do zawartości

[30l] obsada


Chilus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać co specjaliści sadza o zalozonym wlasnie przeze mnie akwarium? Otoz zakupiłem swojemu dziecku akwarium 30l. Wydaje mi się, ze trochę poczytałem o zasadach zakładania akwarium i jego obsadzie ale jakos dziwnie uparłem się przy jednym gatunku rybek. Na wielu stronach naczytałem się, ze ryba ta wymaga akwarium min. 30l - czyli takiego jakie posiadam. Najlepiej jednak czuje się w stadzie 15szt. a to jak na takie akwarium troszkę za dużo. Oczywiście wg przyjętych przez wielu przelicznikow - 1cm ryby na 1l wody. W przypadku mojego akwarium wody netto jest oczywiście mniej. Ale do rzeczy: chodzi mi o Razbore Galaxy - przesliczna rybka. Dla rybki stworzyłem chyba wlasciwe warunki, sporo roslinnosci, ciemne podloze... Zamierzam zakupić ta rybke i może kilka otoskow. Odpadaja kiryski zarówno ze względu na wielkość zbiornika jak i podloze - bazalt. Proszę o opinie co sadzicie o tym pomysle. Ile ew. Razbor mogę zakupić do takiego zbiornika i czy w ogole. Nie mam niestety pojęcia jakie mam parametry wody?? :( Wszelkie uwagi dotyczące proponowanej przeze mnie obsady przyjmę z pokora. Dziekuje z gory

 

 

Witamy na forum.

Kilka rad na przyszłość:

- zakładaj własne tematy, nie zadawaj swoich pytań w cudzych wątkach,

- na forum wymagana jest poprawna pisownia, mowa o tym w regulaminie, który akceptowałeś podczas rejestracji,

- stara teoria "1cm ryby na 1l wody", to jedna z najpopularniejszych akwarystycznych herezji powodujących problemy...

- pytając o obsadę zawsze należy podać parametry swojej wody.

/ Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie parametry masz w akwarium? Bez nich ciężko cokolwiek podpowiedzieć.

2. Nie ma takiej rybki jak razbora galaxy, a danio perłowe. Te ryby absolutnie nie nadają się w takiej ilości do takiego maleństwa. Informacje o tej rybie możesz znaleźć u nas na Forum, dokładnie TUTAJ.

3. Takie akwarium jest dobre też jako krewetkarium lub kawalerka dla bojownika - oczywiście jeżeli parametry wody będą odpowiednie.

 

PS. Zjedzone słowo ;)

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. A propos nazwy rybki to taka nazwa pojawia się po prostu w sieci, ale przyjmuję do wiadomości, że nie jest to właściwa nazwa, dziękuję;) A propos wygłoszonej przeze mnie "herezji" (1cm ryby na 1 l wody) to rzeczywiście wydaję mi się, że ten przelicznik to lekka przesada. Nie chcę jednak mieć w akwarium 2-3 rybek ale stadko w granicach rozsądku - tak aby cieszyło to ludzkie oko i zarazem nie robiło krzywdy rybom. Zdania jak widzę jednak są podzielone;) Miniu podajesz mi link do strony, na której w opisie widnieje właśnie akwarium 30l jako odpowiednie dla Danio :huh: Ja zaryzykuję te kilka sztuk - na początek tak jak radzi Nantai. Czy 3-4 otoski do tego stadka mogę dorzucić??

 

Zanim jednak to zrobię muszę jeszcze sprawdzić właściwości wody. Jeszcze raz dziękuję.

 

P.S.

 

Mój starszy syn również zażyczył sobie akwarium - 60-72l :) Na pewno będę chciał podzielić się z Wami moją propozycją obsady i poczytania Waszych uwag ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli masz dużo kryjówek w akwarium to przetrwają bez problemu. Dorosłe osobniki lubią polować na młode. :)

Taka ciekawostka: U siebie w akwarium miałem kaskadę Fzn 2. Systematycznie co kilka tygodni jak były młode robiłem przegląd zawartości - wewnątrz w komorach zawsze znajdowałem sporo narybku mimo to, że miałem prefiltr. Jedna nawet przetrwała w filtrze kilka tygodni jak robiłem restart akwarium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej ikrze ani śladu, a było jej sporo w całym akwarium - na szybach i liściach. Ikra zniknęła , a po ewentualnym narybku ani śladu. Czyżby ryby wyjadły całą ikrę?? Dużo obserwowałem akwarium i jakoś nie zauważyłem ich w pobliżu ikry. A może te maleństwa gdzieś sobie już pływają. Minął tydzień i zastanawiam się czy coś z tego będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...