Jump to content

Jak zwiększyć pH z filtra RO


Motorniczy
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam mały problem, z filtra RO woda ma pH -5,0. Zakładam krewetkarium i chce mieć tam pH w granicach 6,5 jednak nie wiem jak to zrobić. Kupiłem mineralizator do wody RO dla krewetek ( nie wymaga podawania CO2 do rozpuszczenia ) jednak po 48 godzinach pH wyniosło 5,5. ( robiłem test w 1l butelce tzn 1l wody RO + 1ml mineralizatora - wg zaleceń producenta ) no i jest problem. Macie jakieś pomysły jak delikatnie zwiększyć pH w sposób naturalny ? Myślałem o dodaniu kranówki ale nie wiem czy nie ma w niej szkodliwych związków dla krewetek.

 

Woda ma po mineralizatorze GH i KH tak jak pisał producent a tak jak pisałem pH za niskie.

 

Podłoże będzie aktywne.

 

Krewetki jakie się w nim znajdą to red rili, hummel i tiger - wg tabel się nie krzyżują wiec zdecydowałem się na kilka gatunków shrimpsów

Rośliny - kilka różnych mchów, wgłębka i jakieś trawniczki in-vitro z allegro.

 

 

 

Jakieś rady ?

 

Edit

Własnie przeczytałem, że niektóra ceramika podnosi pH wody a ja mam tą najtańszą wiec może mi się to wyrówna bo będę wkładał ceramikę do swojej kaskady hbl 601

Edited by Motorniczy
Link to comment
Share on other sites

 

 

Macie jakieś pomysły jak delikatnie zwiększyć pH w sposób naturalny ? Myślałem o dodaniu kranówki ale nie wiem czy nie ma w niej szkodliwych związków dla krewetek.  
Możesz mieszać RO z kranówą, tylko kranówa musi odstać 24h. 
Link to comment
Share on other sites

Testy mam sera cały box i wychodzi jasny zółty czyli w granicach 5-5,5 pH. 

Nawet po kilkunastu godzinach woda ma niskie pH ale sprawdze to jeszcze dzisiaj bo kilka dni temu nalewałem do baniaków około 40 litrów.

 

Czyli mieszacz kranówkę z RO - w kranie mam bardzo duże GH - pow 20 a KH jak pamiętam to w granicach 12. pH 7,0 - 7,5 ( cieżko jednoznacznie określić )

Wiec czy te wysokie GH i KH nie zaszkodzi krewetką przy wymieszaniu z RO bez użycia mineralizatora ?

Link to comment
Share on other sites

A najlepiej jeszcze będzie jak będziesz mieszał z odpadem, jest to woda o bardzo podobnych parametrach do kranówy ale po przejściu już przez prefiltry, więc od kranówy dosyć czystsza.

Link to comment
Share on other sites

Coś dziwny ten filtr RO. Napisałeś że twardości zgodne z tym co napisał producent - czyli jakie? Woda powinna po przejściu przez RO mieć zerowe twardości w związku z tym Ph obojętne = 7.0

Link to comment
Share on other sites

 

 

Woda powinna po przejściu przez RO mieć zerowe twardości w związku z tym Ph obojętne = 7.0

U mnie nie wiedzieć dlaczego tak nie ma...

Membranę posiadam Filmtec-a, woda po wyjściu ma pH - 6.0 , po napowietrzeniu pH - 6,4, ale zgodzę się z Wami że to pH-5 to trochę za nisko.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...