Skocz do zawartości

Co po restarcie???


karo83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A jednak nie do końca normalne wyniki.Fosfor jakoś mi wystrzelił i ostatnio trzyma sie koło 2ppm. NIe wiem czemu , podmiany cotygodniowe są. Poczekać , aż sam spadnie przez podmiany czy podnosić azot wyżej bo trzymam go teraz koło 10? A może ziemia oddaje fosfor?

I jeszcze jedno pytanie: czy carbo w płynie mogę już po 7 tygodniach odstawić czy jest sens tym nawozić?

Edytowane przez karo83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Napiszę coś dla potomnych bo nienawidzę urwanych wątków.

10 tygodni po restarcie doszedłem  do pożądanych parametrów

NO3 10

PO4 1

Fe 0,4

Nie wszystkie rośliny wyglądają jeszcze tak jak powinny ale myślę , że jak nie pokombinuję i zostanę przy tym nawożeniu przez jakiś czas to będzie dobrze.

Moje wnioski co do mikro są takie , że przez pierwsze kilka tygodni nie ma sensu podawać bo jest po prostu nie potrzebne i wychodzą kropki na szybie( ameryki nie odkryłem ale lubię się przekonać na własnej skórze).

Na koniec przypominam o cierpliwości - bardzo ważna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potas podniosłem z 15 do 20 ppm na tydzień. Mikro troszkę i myślę że za dwa tygodnie znowu troszkę. Żelazo przed ostatnią podmianą 0,4. Teraz czekam na efekty głównie żelaza bo tu były duże braki. Paprotnica śmiga. Ogólnie nadal mam czegoś pewnie za mało , ale bez pośpiechu. Niestety kryptokoryny  i żabienice blehera jakoś kiepsko ciągną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptokoryny i żabienice mają mocno rozwinięty system korzeniowy przez który przyjmują składkini mineralne dlatego dobrze im robi jak się pod korzeń "coś" wsadzi. Ja obecnie mam tylko kulki G-T ale swojego czasu stosowałam Sera florenette A, które też (jak mi się przypomni) od czasu do czasu stosuje i bardzo dobrze im to robi. Można je na sztuki kupić więc myślę, że warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...