Skocz do zawartości

112 Ogólne Poczatki na ziemi


Buch ----~~
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

 

Akwarium proste 112L

 

Woda 24/25C Brak testów 

 

Filtr kubełkowy hw-302 dzisiaj udało mi się założyć skimer zajeb...rzecz :)

 

Butla Co2+dyfuzor z kostki lipowej 

 

Oświetlenie 2x18w przód Sylvania AQUASTAR 10000k tył Sylvania GRO-LUX 8500(chyba)

1X24W środek Sylvania  Luxline PLUS 6500k

 

Podłoże drobny żwir na ziemi ogrodowej+kulki glinowo torfowe

 

Rosliny 

 

-rotala okrągłolistna

-kryptokoryna karbowana

-hygrophila difformis

-gałezatka 

-pogostemon Helferi - Wodna Gwiazda

-mech jawajski

-anubias barteri

-nie wiem co jest tam z tyłu nie znam nazwy

 

Dokoracje

-korzeń  

-kilka kamieni (chce coś z silikonem porozkminiać  i może wyjdzie coś fajnego)

 

Ryby

-2 pielęgniczki ramireza samce wiem wiem nie mogą być razem ;) tak kupiłem:( miała być samica

-ok 25 neonów innesa

-1 zbrojnik niebieski

-1 kirysek pstry dokupie 5 było 6 w 60l ale przeprowadzka do innego miasta robi swoje 

-ok 3 krewetki amano (jedna ma z 5 cm może 6 serio jest większa od ramirezki 

 

Akwarium ogólnie jest zdrowe zero glonów leje mikro i makro co2 chodzi 24/h ,nie mam testów ale kupie.

 

I tu moje pytania 

1 Nie mam za mało światła rośliny sa w miarę zdrowe bombelkuja od czasu do czasu glonów brak a i tak nie chcą rosnąc o co chodzi?? trawnik w miarę rośnie :)

2 Co mógłbym zmienić waszym zdaniem szczerze to czegoś mi brakuje w tym akwarium

3 Jakie karmy polecacie pod te ryby sypie suche i kuleczki dla kirysa (proszę o nazwy)

4 Jakie testy kupić

5 Chce oddać Ramirezki i kupić jedną większa rybę np Bojownika taką co będzie główną atrakcją w baniaku co polecacie??

6 Czy neony i bojownik to dobry pomysł ??

7 Pomóżcie to ogarnąć żeby jakoś wyglądało chce znać opinie innych 

 

Sory za temat pisze 1 raz coś na necie XD 

 

 

Foty (sory za jakość nie mam aparatu robione kom)

Tu gdzie jest filtr na 1 planie to z dzisiaj foto.Filtr daje koledze i chce żeby trochę pochodził u mnie jest od wczoraj 

 

 

 

 

 

 

post-21579-0-88601100-1411938107_thumb.jpg

post-21579-0-28409700-1411938153_thumb.jpg

post-21579-0-64393600-1411938206_thumb.jpg

post-21579-0-22400700-1411938251_thumb.jpg

post-21579-0-23429700-1411938286_thumb.jpg

post-21579-0-49498400-1411938333_thumb.jpg

post-21579-0-04746200-1411938381_thumb.jpg

post-21579-0-10252000-1411938427_thumb.jpg

post-21579-0-11182100-1411938465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tygodnie temu miałem 50% wody ze starego baniaka 60L użyłem starego żwiru grubej granulacji zmieszałem trochę z ziemia serio nie dużo 5% żwir 95% ziemia żeby bakterie szybciej się rozmnożyły no i jak odsunąłem ziemie od szkła ty na około jeszcze ten stary i przykryłem siatką i na to ten drobny żwirek,filtr dużo dał bo był ze starego baniaka

Sory zapomniałem dopisać oświetlenie to 2xT8 18W i 1xT5 24W

 

EDIT:

No i stało się oddałem Pielęgniczki Ramireza I jest Bojownik wygląda na bardzo spokojnego długo go obserwowałem za nim go kupiłem był w akwarium nie w kubku mieszkał z Ramirezami XD Byj jeszcze niebieski ale było widać że down bo pływał tam powrót przy dnie,takie adhd

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

/darekbart

post-21579-0-04768900-1412003069_thumb.jpg

post-21579-0-28830900-1412003116_thumb.jpg

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby móc rozmawiać o obsadzie zbiornika, musimy znać podstawowe parametry wody, takie jak Ph, Gh i Kh. Do nich dorzucasz PO4, NO2 i NO3 i masz niezbędnik, który powinieneś mieć w szafce. Odnośnie innych testów odsyłam do wątku : http://forum.superakwarium.pl/topic/43601-testy-wody-wasze-do%C5%9Bwiadczenia-i-opinie/

Do póki nie poznasz parametrów, nie dokładaj nowych mieszkańców.

 

 

5 Chce oddać Ramirezki

To jest dobre posunięcie. Do oddania jeszcze Kirysek. Powód - masz nieodpowiednie podłoże. Dla tych gatunków piach jako podłoże, to konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6 Czy neony i bojownik to dobry pomysł ??
 

Bojownik to ryba ciepłolubna, neony Innesa to ryby zimnolubne, dla nich 24*C max. Nie pogodzisz temperatur. 

 

Kiryski i ramirezy potrzebują piachu na dnie. Dla zbrojnika też by się przydał. 

 

Samo akwarium optycznie nie jest złe, tylko temp dla neonów powinna być niższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mogę dać na dno za kiryski na to podłoże?? Kurde czytałem ze 24/25 C może być i neony dadzą rade z Bojkiem nawet na tym forum  były takie posty,no ale nie chce męczyć ryb wiec postaram się oddać Bojownika nic nie stracę Ramirezki i tak miałem oddać a dostałem bojka za nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ryby denne potrzebują piachu

Nie do końca jest to prawda, Corydoras Aeneus (Kirysek Spiżowy) często w swoim naturalnym środowisku ma za podłoże drobny i średniej granulacji gładki, nie za ostry żwirek. Niemniej jednak faktycznie większość ryb dennych wymaga piachu, osobiście również preferuję piasek w swoich zbiornikach ze względu na to, że jest uniwersalny dla wszystkich ryb i jak dla mnie bardziej estetyczny w zbiorniku.

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie kiryski spiżowe i kiedy bym nie patrzył, to przesiewają piasek przez skrzela podczas przeszukiwania pokarmu, jak wszystkie inne kiryski. Nie wyobrażam sobie trzymania ich na innym podłożu.

Edytowane przez andy102
Pisownia.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się up ale to za jakiś czas,mam na szybko takie pytanie Anubias wypościł jakiś liść/kwiat nie wiem co to dokładnie jest może ktoś wie ?? No i czy to jest ok ze to zrobił??

Po prostu zakwit :). Tylko się cieszyć :). Ja mam anubiasy prawie dwa lata i jeszcze mi nie zakwitły :( .

Edytowane przez andy102
Pisownia. 6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...