Skocz do zawartości

Niebiański Danio Perłowy (Celestichthys margaritatus) - obsada 200l


fabiansiedlce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Planuję dostosować parametry wody do Danio Perłowego i chciałem Was zapytać co mógłbym jeszcze do nich dobrać. Akwarium 200l. Interesują mnie raczej ryby kolorowe i większe od Danio. Planuję również posadzić trochę roślinek i włożyć jakiś większy korzeń. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio perłowe lubią gęsto porośnięte zbiorniki , więc twoje "trochę" może być za mało .

Jak na 200l zbiornik poszedłbym w większe rybki ławicowe , danio są malutkie a i tak większość czasu spędzają pływając między zaroślami , jak na 200l zbiornik to minimum 40 szt , dodam tylko że rybki nie są tanie bo ok. 8 zł za sztukę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Planuję dostosować parametry wody do Danio Perłowego
Masz filtr RO?

 

 

dodam tylko że rybki nie są tanie bo ok. 8 zł za sztukę .
Na giełdzie akwarystycznej chodzą po 3-5zł, nigdy nie sprawdzałem ale na giełdzie wszystko jest 2-3 razy tańsze, a jakość jest ta sama co w sklepie, a często lepsza. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do danio perłowych to ważną rzeczą jest aby w akwarium znalazły się również oprócz innych roślin także i rośliny drobnolistne, może to być nawet mech jawajski. Jest to ważne głównie dla tego że to właśnie pośród takich roślin danio perłowe trzymane w odpowiednich warunkach przystępują do tarła. Co do innych mieszkańców Twojego akwarium którzy by pasowały parametrami do danio perłowych to można by tam dodać harem prętnika karłowatego, a także parkę zbrojników niebieskich. Co prawda zbrojniki to już inny kontynent niż pozostałe gatunki, ale z racji tego że z biotopów Azjatyckich trudno jest znaleźć ryby denne odpowiadające parametrami do pozostałej obsady to myślę że zbrojnik niebieski nie będzie aż tak rażącym dodatkiem do Twojego akwarium.

Najodpowiedniejsze parametry wody dla tej obsady to: GH 10 - 12 oraz pH 7 - 7,2.

Na koniec dodam jeszcze że akwarium 200 l daje już spore możliwości co do dobrania różnych obsad - więc możesz pomyśleć także o innych obsadach, nie koniecznie opartych o danio perłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...