Skocz do zawartości

klejenie akwarium 380/80/80


begus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Kleil ktos akwarium podobnych rozmiarow?
Bedzie pierwsze moje takich gabarytow i mam pare pytan
i oczywiscie nadzieja ze ktos pomoze:)
Akwarium slodkowodne roslinne.
wiec tak:
1-ze schamatow wyczytalem ze wystarczy 12mm szklo +belki wzdluzne i poprzeczne czy to wysrarczy?
2-lepiej klej silikonowy akwarystyczny czy szklarski?
3-kiedys mi w ucho wpadlo ze dluzszebaniaczki wymagaja dna laczonego by nie pekalo od nacisku. Prawda to? Jezeli tak to w jaki sposob to sie robi?

Prosze o odpowiedz
Pozdrawiam

 

Regulamin 6.1. Na forum wymagana jest poprawna pisownia. Zaakceptowałeś to przestrzegaj. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek dziękuję.

Jeszcze jedno pytanie.

Czy dno akwarium powinno się znajdować pomiędzy ścianami, czy może ściany powinny stać na podstawie? Jest to istotne ?

 

Przepraszam za poprzednią pisownię posiadam klawiaturę z północy i mam ogromny problem ze znakami.

 

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Luna
Ustalone zasady dotyczą każdego kto je zaakceptował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę linków, które być może okażą się pomocne. Z góry zaznaczam, że nie wiem jak to jest przy tak dużych wymiarach:

 

http://www.marineaquariumsa.com/anything-diy-related/35014-aquarium-glass-arrangement-types.html

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/45082-klejenie-akwarium-metody-łączenia/

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/40957-polskie-znaki-diakrytyczne-jak-je-ustawić/

 

Przenoszę wątek do działu "Zrób to sam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy dno akwarium powinno się znajdować pomiędzy ścianami, czy może ściany powinny stać na podstawie? Jest to istotne ?

"Stara szkoła" uczyła, żeby boki stały na dnie, jednak obecnie klei się z dnem pomiędzy ścianami.

Dlatego myślę, że jednak powinno być tak jak obecnie, czyli dno wewnątrz, bo chyba nikt by nie stosował gorszej metody.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dno do środka.
2. Dno dzielone na 3 kawałki.
3. Silikon akwarystyczny i masz dwa rodzaje, czarny i transparentny.
4. Skoro się o takie rzeczy pytasz czyli nigdy tego nie robiłeś. Przy takiej powierzchni lepiej się sam do tego nie bierz. Szkoda kasy.
5. Od razu przemyśl filtrację. Dziury łatwiej się wierci w tafli na stole niż w sklejonym akwarium.
6. Grubość szkła jak mówi Sławek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję
Postawiłem już pare baniaczkôw (nie takiego formatu) . Pytam ponieważ może jest rôznica w budowie akwarium 200 czy 300l a 2000 i wzwyż,
O ktôrej nie wiem dlatego pytam.
Kolejna sprawa☆
Hurtownia w moim miasteczku ktôra oferuje arkusze szkła o formacie jaki mi odpowiada posiada tylko szyby hartowane i o maksymalnej grubości 15mm .
Więc teraz pytam czy hartowane szkło będzie ok?

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek no to mnie dobiłeś...
W kolejnej firmie maksymalna szerokość 3200 mm a to niszczy moja wizje. Na rozmowie Pani coś wspomniała że po obròbce wyjdzie nawet troszkę mniej niż 3200mm . No nic idę dalej myśleć.
Dziękuję.

 

//Zdania zaczynamy wielką litera i kończymy kropką.Zwracaj uwagę na pisownię / darekbart

Edytowane przez darekbart
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu, znalazł bym jakiś mały zakład szklarski, duże firmy i hurtownie, jeśli nie mają działu usług detalicznych, wcisną Ci jak najwięcej,dlatego że pojedyncze zamówienie, wiąże się z przestawianiem maszyn do obróbki, a to dla nich strata czasu.

Mniejszy zakład szklarski bez problemu wykona Ci to co będziesz potrzebował, o ile będą mieli żądaną grubość szkła.Dla nich liczy się klient.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pan Przemek wieczorek ze Szczecina ci sklei jakie tylko chcesz akwarium. Poszukaj nr zadzwoń i nawet przywiezie.

 

Temat z przed ponad dwóch miesięcy, myślę że autor tematu znalazł rozwiązanie swojego problemu.

Zamykam. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...