Skocz do zawartości

Bimbrownia CO2


Aal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad założeniem bimbra w akwarium 12l. W tej chwili nie ma tam nic oprócz ślimaków, ale docelowo ma być parę krewetek i Helena. Rośliny to Marsilea, sporo Mchu Jawajskiego, 1 Anubias, 1 Nurzaniec, 1 Gałęzatka. Anubias puszcza młode listki, mech powoli rusza, ale reszta stoi praktycznie w miejscu. W 30l od 2 tygodni śmiga bimbrownia na zacierze 1410, ale w 12l boje się zagazowania przyszłej obsady. Jakie proporcje polecacie do takiego zbiornika? Podawałem EC, ale Mech i Gałęzatka zaczęły brązowieć.

 

Tapatalk + Lenovo A3000H 3G 16GB

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak małym litrażu możesz szybko przesadzić bo nad bimbrownią masz mała kontrolę.

A co do roślin... Kiedy zalaleś zbiornik? Może po prostu potrzebują czasu. Oprócz Marsylea (nie miałem) reszta roślin nie potrzebuje aż tak bardzo CO2 aby rosły.

 

 

 

Wysłane z mojego Xperia Z2 przy użyciu Tapatalka

 

Edit: nawozisz już czymś w płynie, np. Potas?

Podaj więcej parametrów,np. Jakie podłoże parametry wody, temperatura, itd....

Daj fotkę

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane 03.09.14. Wszystko nowe + dodane bakterię od Tetry.

Parametry wody z 18.09:

 

Temperatura 23 stopnie

pH 7,5

KH 4

GH 13,5

NO3 20

NO2 0,05

PO4 poniżej 0,02

 

Podłoże JBL Manado, oświetlenie LED 3W 200lm, filtr Tetra IN300 zapchany keramzytem + gąbka. Światło 8 godzin dziennie, nawożenie Potasem 3 krople codziennie od samego początku. Glonów brak, ostatnio pojawiły się Nicienie i Wypławki. Wczoraj dodałem do podłoża kulki JBL i do wody 2 szyszki Olchy.

 

Posiadam również 30l na tym samym podłożu + bimbrownia. Zalane 5 dni później i tam roślinki "ruszyły" już ładnie.

 

Zdjęcie wrzucę wieczorem.

 

 

Tapatalk + Nokia Lumia 520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po powrocie z pracy zauważyłem, że woda zmętniała. Nie wiem czy to przez szyszki czy przez kulki.
Tapatalk + Nokia Lumia 520

 

// Jeśli masz problem z wodą, załóż temat

w odpowiednim dziale,a w tym pisz na temat, bo posypią się osty / darekbart

post-9865-1411410984,47_thumb.jpg

Edytowane przez darekbart
Pisanie nie na temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...