Skocz do zawartości

Pielęgniczki Ramireza Hodowla akwarium 1 gatunkowe


Biernalek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post na forum tak wiec proszę o wyrozumiałość ;)

Może zaczne od kilku słów wstępu.

Swoją przygodę z akwarystyką zacząłem  ponad rok temu od akwarium 50l, obecnie posiadam akwarium 160l wielogatunkowe. Myśle że moge pokusić się o rozpoczęcie hodowli ww pielęgniczek ponieważ dysponuje już jakąś wiedzą jak i skromnym doświadczeniem.

Wracając do tematu mam do was pytanie co sądzicie o hodowli Pielęgniczek Ramireza w akwarium 1 gatunkowym ( 1 parka dobrana w ogólnym i przeniesiona do akwarium 1 gatunkowego).

Kilka słów o zbiorniku jaki mam zamiar przygotować do hodowli tych pielęgniczek:

-akwarium 35x30x40h (jestem ograniczony przestrzenią tak wiec takie wymiary)

-oświetlenie 1x15w świetlówka energooszczędna 6500k

-filtr aquaszut turbo500

-ogrzewanie grzałka z termostatem 100w

-roślinność lotos tygrysi, mech, kryptokoryna

W owym zbiorniku będzie jeszcze ekipa sprzątająca 4x otosek.

Teraz moje pytanie a raczej wątpliwość czy tak przygotowany zbiornik będzie nadawał się na akwarium hodowlane dla Pielegniczek Ramireza? Czy mam coś jeszcze dodać do zbiornika rośliny ryby? Kolejne pytanie ile czasu młode pielegniczki muszą spędzić z rodzicami?

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia. Regulamin 6,1  /splend

Edytowane przez splend
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-akwarium 35x30x40h

Trochę za małe jest to akwarium jak dla pielęgniczek ramireza, a do tego jeszcze chcesz tam dodać otoski. A nie lepiej by Ci było założyć odpowiednio przygotowane dla tych rybek akwarium tarliskowe do którego byś przeniósł dobraną parę na czas tarła. U mnie ramirezki po przeniesieniu dobranej pary z akwarium ogólnego do tarliskowego przystąpiły do tarła już na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za małe jest to akwarium jak dla pielęgniczek ramireza, a do tego jeszcze chcesz tam dodać otoski. A nie lepiej Ci było założyć odpowiednio przygotowane dla tych rybek akwarium tarliskowe do którego byś przeniósł dobraną parę na czas tarła. U mnie ramirezki po przeniesieniu dobranej pary z akwarium ogólnego do tarliskowego przystąpiły do tarła już na drugi dzień.

Dziekuję za szybką odpowiedź;D

Nie pomyślałem o akwarium tarliskowym. A co do tego akwarium tarliskowego to co masz na myśli mówiąc odpowiednio przygotowane? Chodzi mi o litraż wyposażenie oraz wystrój. Moje 2 pytanie to po jakim czasie musiał bym odłowyc pielegniczki z tego akwarium tarliskowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium tarliskowe dla tych pielęgniczek może mieć pojemność około 50 litrów. Na dnie powinien być dobrze wypłukany piasek, a także  jakiś większy dobrze umyty płaski kamień na którym zostanie złożona ikra. Można też posadzić roślinki, jednak należy je przed umieszczeniem w akwarium tarliskowym odkazić i wypłukać. Akwarium to powinno stać w miejscu nieco ocienionym oraz w takim w którym rybki będą miały spokój. Niepokojone ramirezki czasami mogą zjadać złożoną ikrę. Bardzo ważne przy rozmnażaniu tych pielęgniczek są parametry wody. Woda ta powinna być kwaśna o pH 6,0 - 6,5 i miękka do 5 st n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby rybki w akwarium tarliskowym miały spokój, w przeciwnym razie tak jak pisałem wyżej para rodzicielska może pożreć złożoną ikrę. W przypadku młodych ryb które wcześniej nie były wycierane przeważnie pożądane efekty przynosi dopiero drugie, trzecie tarło, choć nie jest to regułą. Dodam jeszcze że temperatura w akwarium tarliskowym powinna wynosić około 27*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...