Skocz do zawartości

Jak rozpoznać, że rybka będzie rodzić ?


GupikBlue
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam małe akwa 30l., a w nim 2 pary gupików, ok. 8-10 młodych z różnych miotów (o różnym "wieku", ale dość duże, żeby pływać z dorosłymi) i trzy glonojady. Obie samiczki są w ciąży: jedna w zaawansowanej, druga dopiero co. Ta pierwsza ma już dość pękaty brzuszek i czarną plamkę przy płetwie odbytowej. Planuję przed porodem włożyć ją do kotnika, żeby zwiększyć szanse małych na przetrwanie, problem w tym, że nie wiem kiedy zacznie rodzić ! Dziś zauważyłam, że wzrosło nią zainteresowanie samców i z trudem się może od nich odgonić, zaczęła ocierać się o liście, kamyczki, kokosa, pływa to przy dnie to przy lustrze wody, ale te czynności powtórzyły się tylko 2 razy. 

Postanowiłam włożyć ją do kotnika, ale tu pojawił się problem - zaczęła strasznie panikować, pływała w kółko, górę i dół, aż w końcu ją wypuściłam. Po młodych, ani śladu ... może urodzą się w nocy, a może za pare dni ?

Co robić, kiedy ją włożyć do kotnika i czy w ogóle ją tam wkładać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i trzy glonojady.

To stanowczo za mało na glonojady!!!!!!!! Oddaj je jak najszybciej!!!! I w ogóle to akwarium jest za małe na tyle gupików (a będziesz miał ich jeszcze więcej). Napisz więcej informacji o akwarium: http://forum.superakwarium.pl/topic/8125-przeczytaj-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy-temat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku glonojad w 30l? Jeżeli jeszcze żyją to oddaj jak najprędzej bo to jest akwarium za małe. 

 

Co do gupików: zaobserwuj jak wielki brzuch mają przed porodem i mniej więcej z takim brzuchem pchaj do kotnika. Zaleznie od wielkości i żarłoczności poszczególnej ryby bedzie ona rodzić z różnymi rozmiarami brzucha. Może się ocierać i mogą się nią ryby inne interesować poprzez gonienie nawet kilka dni przed porodem. Po za tym zatroszcz się żeby kotnik miał przegrodę oddzielną dla młodych, bo jeżeli nie to samiczka część z  nich również zje.

 

Po za tym jeżeli masz to co mówisz to dziwne że tak mało młodych przetrwało. Podaj informacje o zbjorniku inne: podłoże ph światło filtr itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku glonojad w 30l? Jeżeli jeszcze żyją to oddaj jak najprędzej bo to jest akwarium za małe.

 

Co do gupików: zaobserwuj jak wielki brzuch mają przed porodem i mniej więcej z takim brzuchem pchaj do kotnika. Zaleznie od wielkości i żarłoczności poszczególnej ryby bedzie ona rodzić z różnymi rozmiarami brzucha. Może się ocierać i mogą się nią ryby inne interesować poprzez gonienie nawet kilka dni przed porodem. Po za tym zatroszcz się żeby kotnik miał przegrodę oddzielną dla młodych, bo jeżeli nie to samiczka część z nich również zje.

 

Po za tym jeżeli masz to co mówisz to dziwne że tak mało młodych przetrwało. Podaj informacje o zbjorniku inne: podłoże ph światło filtr itp.

Najlepiej zostaw ją w ogólnym, przeżyją najsilniejsze i je odłowisz... Na pewno pochowają się w roślinach, za grzałką, za filtrem i w podłożu ... Ja po ostatnim porodzie gupika, który wychwyciłem i nawet udało mi się nagrać ;) mam stadko odłowione do kotnika w ilości około 25 sztuk ;)... A gupiczka miała jakieś 4 cm... A dużo też zostało zjedzone, bądź już urodziło się martwe... Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię. /Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.superakwarium.pl/topic/3826-gupik-poecilia-reticulata-kompendium-wiedzy/

 

Tu jest taki "specjalny" temat, ten jest założony w złym dziale.

Następna sprawa to Wasze pisanie nie na temat jest to spam, za kolejne spamy nie będzie wybacz i będą się sypać osty.

Temat zamykam i przenoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...