Skocz do zawartości

Obsada a'la malawi


w666p
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem nowy na forum, i liczę na pomoc doświadczonych.

Prolog:
Ostatnio zabrałem swoją lubą do ZOO, gdzie zachwycała się akwariami, tym samym obudziła moje uśpione hobby :) zapragnęła mieć jakieś więc do rzeczy:

dysponuje swoim akwarium z dawnych czasów wraz z całym wyposażeniem, [panoramiczne, około 60L, podstawa 60x30, h30 +/- bo stoi na strychu ;)] to na start, jak wszystko pójdzie dobrze w krótkim czasie zastąpi je jakieś z przedziału 200-500L

chciałbym je urządzić w minimalistycznym stylu, biały piasek kwarcowy i sporo białego łupka - bez roślin, EWENTUALNIE minimalna ilość

 

wiem że pojemność nie rozpieszcza no ale...

żeby było ciekawiej wymarzyłem sobie czarną obsadę co przysparza mi problemów 

1. Skalary (czarne oczywiście) - odpadają, nie ta pojemność, brak roślin
2. Molinezje- przy słabo "zalesionym" zbiorniku mogą się źle czuć- teza oparta o intuicję
3. teleskopy- jakoś mi się nie podobają
4. czarne gupiki-  całe czarne trudne do dostania (pewnie przez bliższe bądź dalsze pokrzyżowanie z molinezjami)
5. czarny kirysek- ok, ale chciałbym coś jeszcze

prosiłbym o jakieś sugestie co do obsady? 

nie ukrywam, że wolałbym z 5-6 zauważalnych ryb niż totalny misz-masz bez ładu i składu

dziękuje za wszelkie porady :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...