Skocz do zawartości

obsada baniaka 112


Cruzz90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

wymiary baniaka 80/35/40 

dno 1/2zwirek 1/2 piasek

filtr fan filter 2

grzalka 300w

 woda :

ph 7.2

twardosc 13

 

w baniaku mam kilka roslinek oraz 2 gupiki i 2 kirysy spizowe ( w piatek bedzie po 6 jedenego i drugiego )

 

potrzebuje pomocy w dalszej obsadzie dodam ze tych ryb ktore mam nie moge sie pozbyc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na 15-20 neonów inessa, do tego 1+1 p. Ramireza? Z gupików bym zrezygnował.

Po pierwsze neony innesa w przeciwieństwie do gupików lubią wodę kwaśną i miękką.

Po drugie neony innesa preferują temperaturę w granicach 23st C, natomiast pielegnice ramireza to temperatura od 25st C. Więc tutaj nie da się pogodzić temperatur.

Po trzecie parametry wody w tym przypadku są nieodpowiednie i dla neonów i dla pielęgnic ramireza po prostu ryby te lubią wodę o pH poniżej 7 i wodę miękką.

 Cruzz90 do parametrów które podałeś pasują gupiki. Do nich mogłyby być np: zmienniaki plamiste.

Edytowane przez splend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neona Innesa nie wolno łączyć z Ramirezą. Na tym forum było to wiele razy powtarzane. Neon Innesa to ryba subtropikalna i potrzebuje wody DO 24*C,a ramireza OD 25*C. Nie da się połączyć tych temperatur.

 

Gupiki i kiryski mają inne wymagania co do parametrów wody. Kiryski kwaśna i miękka, gupiki zasadowa i twarda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle sztywno co do reguł...

 

Neona z ramirezą można połączyć bez problemu bo dla neona temperatura 25-26 stopni też jest dobra. Jeżeli nie wierzycie i zaczniecie mi wytykać herezje itp. to przepatrzcie byle jaką stronę z encyklopedią: wikipedia, ten portal, encyklopedia książkowa czy cokolwiek innego.

Temperatura w granicach 24-26 utrzymywana solidnie bez zmian na wyższe zadowoli obydwie ryby.

 

To jest skopiowane z wikipedii żeby nie było że wypisuje rzeczy wyssane z palca:

O środowisku życie w naturze neona: Jest to region o klimacie gorącym, wilgotnym równikowym.

O ramirezach:w strefie klimatów równikowych    Oraz wilgotny klimat równikowy

 

Nie jest to w każdym razie sztywna reguła że nie wolno. Wolno ofszem, ale nie uda się zpewnić świetnego srodowiska dla jednej i drugiej ryby. Obie będą czuły się dobrze, ale jeżeli zechcemy obniżyć temperature żeby ochłodzić neony to zaziębią się ramirezy, a jeżeli zechcemy rozmnożyć ramirezy - temp. minimum 27 jak pamiętam, wtedy neonom będzie zbyt ciepło. Nie zabraniam wam mieć swojego zdania o tym ale uważam inaczej na podstawie praktyki jak również wiedzy z różnych portali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wierzycie i zaczniecie mi wytykać herezje itp. to przepatrzcie byle jaką stronę z encyklopedią: wikipedia, ten portal,

Minusem tych portali jest, to że każdy może edytować te strony, Nawet kaserro  (uchowaj Boże).

 

 

Nie jest to w każdym razie sztywna reguła że nie wolno. Wolno ofszem, ale nie uda się zpewnić świetnego srodowiska dla jednej i drugiej ryby. Obie będą czuły się dobrze, ale jeżeli zechcemy obniżyć temperature żeby ochłodzić neony to zaziębią się ramirezy, a jeżeli zechcemy rozmnożyć ramirezy - temp. minimum 27 jak pamiętam, wtedy neonom będzie zbyt ciepło. Nie zabraniam wam mieć swojego zdania o tym ale uważam inaczej na podstawie praktyki jak również wiedzy z różnych portali.

Przemyślałeś to co napisałeś? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co to jest akwarystyka?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żebym ja im mówił co mają zrobić odnośnie ich mozliwości i realnych norm lekko luźnych, niż żebyście wy im kazali wyciągać metr wody i dna z amzonki.

No i właśnie to jest różnica pomiędzy akwarystami, którzy jeśli by tylko mogli to "przenieśliby metr wody Amazonki wraz dnem" zapewniając swoim rybom optymalne, jak najbardziej zbliżone warunki rybom do naturalnych, a innymi którzy tym mianem się nazywają i proponują wspólną hodowlę ryb o rożnych wymaganiach co do parametrów chemicznych wody ;) .

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to jest różnica pomiędzy akwarystami, którzy jeśli by tylko mogli to "przenieśliby metr wody Amazonki wraz dnem" zapewniając swoim rybom optymalne, jak najbardziej zbliżone warunki rybom do naturalnych, a innymi którzy tym mianem się nazywają i proponują wspólną hodowlę ryb o rożnych wymaganiach co do parametrów chemicznych wody ;) .

 

To sobie wypraszam nie chemiczne a termalne i możliwe do pogodzenia w takiej temperaturze jak napisałem wyżej

 hmm wczale mi tymi wypowiedziami nie pomagacie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...