Skocz do zawartości

112l ku Azji. Gurami z danio?


kostka99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar ukierunkować biotopowo moją obsadę kierując się właśnie ku Azji. Temat poruszałam także w galerii mojego akwarium, jednak nikt się nie odezwał.

 

Obsada obecna:

1+2 gurami marmurkowy

5 neon czerwony

4 kirys albinos

1 zbrojnik niebieski

xxx ślimak helenka

 

Chcę zmienić ją na:

1+2 gurami marmurkowy

8 danio pręgowany

5 piskorek kuhla

helenki zostaną aby utrzymywały populację zatoczków w normie

 

Na dnie będzie (robię restart) i piasek i żwirek.

Jak czytałam to jedni piszą, że mogą być razem (gurami i danio) drudzy jednak, że nie, bo danio to zimnolubne ryby.

 

Parametry:

pH - 6.5
KH - 5
GH - 9
NO2- 0

 

Temp. 25 stopni

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami nie łącz z danio - danio wymaga wody o temperaturze do 24*C, a gurami wody o temperaturze od 25*C. Dodatkowo szybkie danio będą nieźle grały na nerwach gurami.

Moim zdaniem jeżeli chcesz mieć piskorki to piasek na całej powierzchni dna jest koniecznością. Te ryby nieraz naprawdę szybko pływają, a jakby jakaś okaleczyłaby się o ostrą krawędź podłoża to szkodaby było z tego powodu stracić rybę. Poza tym te rybki uwielbiają chować się w piasku - nie ograniczaj im tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam piskorki już przeszło dwa lata, mam podłoże żwirek + plaże z piasku i w sumie nie zauważyłam aby jakoś bardziej lubiły siedzieć w piasku niż żwirku- pożywienia szukają wszędzie. Nigdy też nie zaopserwowałam aby którykolwiek sie w piasku zakopywał, ani też o cokolwiek skaleczył choć faktycznie pływają bardzo szybko :) Czytałam na innym forum kiedyś,że ktoś trzymał je w akwa gdzie podłożem był piasek z torfem i wtedy one faktycznie się zakopywały, na samym pisaku tego nie zauwazyłam. Bardzo sobie upodobały jedną ciemną, grotę i tam praktycznie siedzą większą częśc dnia, wychodza tuż przed zgaszeniem światła albo na karmienie - moje ryby się przyzwyczaiły tak do karmienia ,że jak tylko wyłączam filtr to one już wiedzą ,że będzie żarełko i wszystkie (łącznie z piskorkami) zbierają się w miejscu gdzie zazwyczaj je karmie :) To są słodkie rybki, pływają jedna za drugą, owijają się wokół siebie i tak śpią ;) Jedyne co to musisz uważać bo jak się kupuje to są bardzo maleńkie i musisz dobrze zabezpieczyć wlot filtra aby któryć tam nie skończył, tym bardziej,że lubią się wszędzie wciskać. 

Danio odradzam, to takie szkodniki, nie wiem czy mi się takie trafiły ale ja swoje musiałam oddać gdyż były strasznie agresywne, obskubywały innym rybom płetwy, nawet kirysom nie odpuszczały - jak takie piranie, faktycznie są bardzo szybkie.

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10sztuk to minimum, możesz spokojnie wpuścić 15sztuk. Akwarium 112l to jest już troszkę więcej niż minimum dla małej gromadki.

 

EDIT: jeszcze w sprawie piskorków - mnie było dane mieć piskorka, gdzie w poprzednim domu miał bazalt - cały brzuszek w bliznach.

Edytowane przez Miniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazaltu nie mam, żwirek z mojego akwarium: http://desmond.imageshack.us/Himg845/scaled.php?server=845&filename=kiryski.jpg&res=landing . Na zdjęciu wygląda to gorzej, kirysy są bez żadnych zadrapań.

 

Teraz wystarczy upchnąć gdzieś neonki i kiryski... Popytam w zoologach. Dziękuję za pomoc :) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...